אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספייס X מציגה: מסע פרטי סביב הירח

ספייס X מציגה: מסע פרטי סביב הירח

חברת החלל של אלון מאסק הכריזה כי תשגר אדם פרטי לגיחה סביב הירח - זהותו תיחשף ביום שני; החברה תשתמש בחללית BFR שעדיין נמצאת בשלב האבטיפוס ועוד לא קיבלה אישור לביצוע טיסות לחלל

14.09.2018, 10:58 | שירות כלכליסט
ספייס X, החברה שייסד אלון מאסק לפיתוח חלליות ושיגורן לחלל, מתכוונת לשגר אדם פרטי לגיחה מסביב לירח, כך הודיעה החברה אמש (ה') בחשבון הטוויטר שלה. הציוץ כלל גם תרשים של החללית שתצא למסע, שנקראת Big Falcon Rocket או בקיצור BFR.

קראו עוד בכלכליסט

"ספייס X החתימה את הנוסע הפרטי הראשון בעולם שיטוס מסביב לירח על גבי חללית ה שיגור שלנו BFR", נכתב בהודעה של החברה. "זה יהיה צעד חשוב לעבר השגת גישה לכלל האנשים הרגילים שחולמים לטוס לחלל".

החברה מתכוונת לחשוף ביום שני את שמו של הנוסע, ולהסביר מדוע הוא נבחר לטוס מסביב לירח, אם כי לא לנחות עליו.

עם זאת, צריך לזכור כי זו לא הפעם הראשונה שהחברה מכריזה כי תשגר חללית מסביב לירח. היא עשתה זאת כבר בפברואר 2017, אז הודיעה כי בכוונתה לשגר שני אזרחים פרטיים, שיעברו בנתיב זהה לזה שעברו האסטרונאוטים של נאס"א בחללית אפולו 13. השיגור היה אמור להתבצ באמצעות רקטת הפלקון - החזקה ביותר בעולם - שאליה מחוברת קפסולת דרגון. 

כעת נראה שהתכוניות שונו במקצת והחברה תסתפק בנוסע אחד - שלפי הרמזים של מאסק הוא ממוצא יפני - ותשתמש בחללית BFR שעדיין נמצאת בשלב האבטיפוס ועוד לא קיבלה אישור לביצוע טיסות לחלל. 

הדמיה של החללית הדמיה של החללית הדמיה של החללית

תגיות