אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאסק לעובדי טסלה: "אנחנו נמצאים על סף רווחיות" צילום: טסלה

מאסק לעובדי טסלה: "אנחנו נמצאים על סף רווחיות"

שעות לאחר הסדר הפשרה עם רשות ני"ע בארה"ב, ששמה קץ לחקירה בעניין הונאת משקיעים, כתב מייסד טסלה לעובדי יצרנית הרכב החשמלית: "אנחנו מאוד קרובים להגיע לרווחיות ולהוכיח לספקנים שהם טעו"

01.10.2018, 10:42 | שירות כלכליסט

טסלה נמצאת על סיפה של רווחיות, כך כתב אלון מאסק לעובדי החברה במייל ששלח בסוף השבוע, זאת בעוד החברה מנסה להאיץ את קצב הייצור ולמסור מכוניות ללקוחותיה ביום האחרון של הרבעון השלישי.

קראו עוד בכלכליסט

על פי בלומברג, מאסק שלח את המייל המעודד בשבת, שעות ספורות לאחר ההסדר שהושג בעניינו עם רשות ני"ע האמריקאית (SEC) שעלה למאסק בכס היו"ר ועלה לו ולטסלה 40 מיליון דולר. מאסק וטסלה הסכימו להסדר מבלי שיודו או יכחישו את האשמות SEC.

מייסד טסלה אלון מאסק, צילום: Joshua Lott מייסד טסלה אלון מאסק | צילום: Joshua Lott מייסד טסלה אלון מאסק, צילום: Joshua Lott

"אנחנו מאוד קרובים להגיע לרווחיות ולהוכיח לספקנים שהם טעו, אבל כדי להיות בטוחים עלינו לעבוד טוב מאוד מחר (יום ראשון)", כתב מאסק לעובדיו על פי בלומברג. "אם כולנו ניתן את הכל מחר, נשיג ניצחון גדול מעבר לכל הציפיות".

אתמול היה היום האחרון של הרבעון השלישי, ונתוני הייצור עשויים להתפרסם עוד היום. טסלה עבדה במלוא הקיטור במהלך סוף השבוע, ואפילו גייסה גדודי מתנדבים שיעזרו למסור את מכוניות מודל 3, כך על פי בלומברג.

טסלה הבטיחה לייצר בין 50,000 ל-55,000 מכוניות מודל 3 ברבעון החולף. ביום שישי דיווח כתב העת המקוון Electrek שטסלה עברה את קו ה-51,000 כיומיים לפני סוף הרבעון.

בעוד עמידה ביעדי הייצור תהיה מרשימה, מעבר לרווח יהיה מרשים אף יותר. לטסלה עבר ארוך של הפסדים, מה גם שיצרניות רכבים חשמליים מעולם לא הציגו רווחים באופן עקבי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה