אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדולר היציג התחזק ב-0.6% - נקבע על 3.650 שקלים צילום: גטי אימג'ס, שאטרסטוק

הדולר היציג התחזק ב-0.6% - נקבע על 3.650 שקלים

היורו ירד ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 4.201 שקלים; בשווקים הבינ"ל - היורו מאבד 0.3% מול הדולר על רקע חששות מהחלטת הממשלה הפופוליסטית באיטליה להגדיל את יעד הגירעון

02.10.2018, 16:09 | שיר רייטר

שוק המט"ח המקומיט חוזר לפעילות לאחר חופשת החג: הדולר היציג התחזק היום ב-0.6% ונקבע על 3.650 שקלים, היורו ירד ב-0.3% ונקבע על 4.201

 שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

בשווקים הבינ"ל נופל היורו ביום החמישי ברצף על רקע החששות מהחלטת הממשלה הפופוליסטית באיטליה להגדיל את יעד הגירעון לשנה הבאה ל-2.4%. המטבע האירופי נחלש ב-0.3% מול הדולר וצמד המטבעות נסחר ברמה של 1.154 דולר ליורו.

           

מימין: מתיאו סלביני ולואיג מימין: מתיאו סלביני ולואיג'י די מאיו | צילום: איי אף פי מימין: מתיאו סלביני ולואיג


              

המטבע נופל לשפל של שלושה שבועות אחרי שקלאודיו בורגי (Claudio Borghi), שעומד בראש ועדת התקציב של בית הפרלמנט האיטלקי, אמר כי רומא תיהנה מתנאים כלכליים טובים יותר מחוץ לגוש היורו. בורגי אמר בראיון לרדיו כי הוא "משוכנע" שרוב הבעיות הפיסקליות במדינה יפתרו אם יהיה לה מטבע משלה.

דבריו של בורגי נסתרו במהירות על ידי סגן ראש ממשלת איטליה, לואיג'י די מאיו (Luigi Di Maio), שאמר כי ממשלת איטליה לא מעוניינת לעזוב את גוש היורו או את המטבע. למרות זאת, נרשמות ירידות במניות הבנקים במדינה – יוניקרדיט מאבד 2.2%, Banco Bpm נסוג ב-2.5%.

             

   , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק    , צילום: שאטרסטוק

              

עוד ברקע למסחר - הסכם הסחר של ארה"ב, קנדה ומקסיקו. ההסכם, שנחתם ביום ראשון, יכונה USMCA ויחליף את הסכם סחר החופשי של צפון אמריקה (NAFTA).

במסגרת הסכם הסחר החדש, אומרים גורמים רשמיים בממשל הפדרלי, תעשיית הרכב צפויה ליהנות מחזרה של "ייצור בהיקף מיליארדי דולרים" לארה"ב. זאת נוסף על תנאים משופרים בשוק החלב הקנדי ובדיקת ההסכם מדי שש שנים כדי לשמור על רלוונטיות. ההסכם גם אוכף הגנות חדשות על קניין רוחני במסחר מקוון, כולל הגנה על פטנטים של תרופות ביולוגיות.

לפי פרסום בוול סטריט ג'ורנל, גורמים בבית הלבן מעריכים שההסכם עם קנדה יהפוך את צפון אמריקה לאטרקטיבית יותר להשקעה, ויספק לארה"ב חוסן נוסף במלחמת הסחר מול סין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות