אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעצב, מקורב, מעורב: הכירו את אדם מוסרי, הבוס החדש של אינסטגרם צילום: בלומברג

מעצב, מקורב, מעורב: הכירו את אדם מוסרי, הבוס החדש של אינסטגרם

הוא הצטרף לפייסבוק עוד ב-2008, כיהן במספר תפקידים בכירים, ונחשב למקורב למארק צוקרברג. מוסרי הוצב בתפקיד באינסטגרם עוד לפני עזיבת המייסדים שלה - ויתכן שצירופו תרם לפרישתם. הוא יוגדר כ"מנהל אינסטגרם" ולא כמנכ"ל - מה שמעיד על רצונה של פייסבוק להדק את שליטתה בחברה

02.10.2018, 12:08 | רפאל קאהאן
אדם מוסרי, מנהל המוצר באינסטגרם הוא האיש שיחליף את מייק קריגר וקווין סיסטרום בראש אפליקציית הצילום החברתית של פייסבוק. את ההודעה פירסמו קריגר וסיסטרום בבלוג של החברה אמש, וסיפרו שמוסרי יוגדר כ"ראש החברה" ולא כמנכ"ל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הערכות, סיסטרום וקריגר עזבו את החברה בשל קונפליקטים בינם ובין מארק צוקרברג, מנכ"ל הרשת החברתית. קודם לעזיבתם, נטש גם מייסד ווטסאפ יאן קום את החברה, מסיבות דומות.

אדם מוסרי, מנהל אינסטגרם הנכנס, צילום: בלומברג אדם מוסרי, מנהל אינסטגרם הנכנס | צילום: בלומברג אדם מוסרי, מנהל אינסטגרם הנכנס, צילום: בלומברג

מוסרי, מעצב בהכשרתו, אינו איש טכני והחל את דרכו בפייסבוק בתחום ניהול המוצר ב-2008. הוא נחשב לאחד האנשים המקורבים ביותר לצוקרברג בדרגים הבכירים של הרשת החברתית. הגדרת התפקיד של מוסרי העלתה תהיות לגבי התכניות של צוקרברג עבורה. כמו במקרה של ווטסאפ, ההערכות הן שהצוותים יפעלו כעת בצמידות רבה יותר לדרג הניהולי בפייסבוק, שרוצה להכניס יותר כלי פרסום, איסוף מידע ורכיבי היוון נוספים לאפליקציות שברשותו.

המינוי של מוסרי אינו מפתיע:  הוא נמצא בשדרת הפיקוד של אינסטגרם מזה כחצי שנה ואולי נשלח לתפקיד כדי להכין את הקרקע ליום שלאחר עזיבת המייסדים. לא ידוע בשלב זה האם הצטרפותו לאינסטגרם היתה בפני עצמה זרז לעזיבת המייסדים.

אינסטגרם נחשבת, אחרי ווטסאפ ופייסבוק עצמה, לאפליקציה בעלת מספר המשתמשים הגדול ביותר. בשנה שעברה דווח על יותר מ-600 מיליון משתמשים ועל פי הדיווחים המספר כבר חצה את קו המיליארד בקיץ האחרון. זינוק של כ-40% בהיקף בפחות משנה. פייסבוק חייבת כעת להוריד קצת מהאש שהופנתה כלפיה וכלפי ווטסאפ לאחרונה ודחיפת אינסטגרם לחזית הבמה היא כנראה מה שיאפשר לה זאת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות