אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יי.פי מורגן מפטר 400 בנקאי משכנתאות בשלוש מדינות בארה"ב צילוםם: בלומברג

ג'יי.פי מורגן מפטר 400 בנקאי משכנתאות בשלוש מדינות בארה"ב

בנק ההשקעות האמריקאי מעסיק 34 אלף עובדים בתחום. ברקע למהלך - האטה בשוק. גם וולס פארגו פיטר 650 מוכרי משכנתאות

05.10.2018, 19:14 | שירות כלכליסט

בנק ההשקעות האמריקאי ג'יי.פי מורגן צ'ייס מפטר 400 עובדים במחלקת המשכנתאות בשלוש מדינות בארה"ב. ברקע, האטה בשוק - כך מסרו גורמים המקורבים לנושא לאתר מרקטווץ'.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק, אחד ממלווי המשכנתאות הגדולים בארה"ב שמעסיק 34 אלף עובדים בתחום, מפטר עובדים בערים בשלוש מדינות בארה"ב, כמו למשל ג'קסונוויל בפלורידה, קולומבוס באוהיו, פיניקס וקליבלנד.

ברקע למהלך, האטה במכירות הבתים בארה"ב ועליית המחירים בשל מחסור בבתים למכירה והצעת חוק המס שהפחיתה תמריצים לבעלי הנכסים וכן עליית שיעור הריבית.

ג'יי.פי מורגן אינו הבנק היחידי בארה"ב שמפטר בנקאי משכנתאות. וולס פארגו, מלווה המשכנתאות הגדול בארה"ב, מסר באוגוסט שהוא מפטר כ-650 עובדים, כדי להתאים יותר "לנפח השוק הנוכחי".

מנכ"ל הבנק ג מנכ"ל הבנק ג'יימי דיימון | צילוםם: בלומברג מנכ"ל הבנק ג

אתמול הוריד ג'יי.פי מורגן את ההמלצה על השוק הסיני כשאמר: "מתכוננים למלחמת סחר כוללת". הבנק עדכן את לקוחותיו כי הוא מוריד את דירוג שוק המניות הסיני ל"ניטראלי" מ"תשואת יתר": "אין שום סימן לדעיכה בעימות בין סין לארה"ב, המכסים יפגעו בשיעור הרווחיות של התעשייניות הסיניות", כך נמסר.

לפני כשבועיים צוטטו אנליסטים מג'יי.פי מורגן ב-CNBC, ולפיהם המכסים שארה"ב וסין מטילות אחת על השנייה בחודשים האחרונים עלולים להיות התחלתה של מלחמה כלכלית מתמשכת. לדבריהם, המכסים אמנם פחות חמורים ביחס לציפיות ועוד יש תקווה לפיוס, אך כשמדובר בשתי הכלכלות הגדולות בעולם המגיעות מתרבויות שונות ומעוניינות כל אחת לקדם את הפיתוח שלה, האפשרות של מלחמה כלכלית עומדת על הפרק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות