אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"נתניהו חושש שמיזוג יחזק את חדשות עשר" צילום: יובל חן

ניתוח כלכליסט

"נתניהו חושש שמיזוג יחזק את חדשות עשר"

גורם בכיר לשעבר בתחום הרגולציה תוקף את מועצת הרשות השנייה, והגדיר את התנהלות היו”ר שמאלוב־ברקוביץ’ כנגועה ב”קשר ישיר עם ראש הממשלה”

08.10.2018, 07:29 | יואב סטולר

שבועות רבים ששאלת המיזוג בין ערוץ עשר לרשת רובצת לפתחה של מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, ונראה שבינתיים היא מסרבת לקדם הכרעה או לספק תשובות ברורות בסוגיה זו. כמו כן הרשות השנייה נמנעה עד כה משימוע ציבורי פתוח בשאלת המיזוג בין שני הערוצים.

קראו עוד בכלכליסט

גורם בכיר לשעבר בתחום הרגולציה תקף אתמול בשיחה עם "כלכליסט" את התנהלות מועצת הרשות השנייה. הוא הטיל ספק בעצמאותה של היו”ר שמאלוב־ברקוביץ’ והגדיר את מעשיה כנגועים ב"קשר ישיר עם הפוליטיקאים, ובהם ראש הממשלה": "אני לא מצליח למצוא סיבה הגיונית אחת מדוע הרגולטור לא יאשר את זה. אני חושב שהרגולטור היה צריך לעודד את המהלך הזה. אני אגיד את זה דוגרי, לדעתי עם כל זה שביבי שונא את חדשות 2 הוא שונא עוד יותר את חדשות 10, והוא לא יעשה מהלך שיחזק אותם כי למעשה מה שיקרה בחיבור כזה הוא שהם יקבלו יותר נפח”.

מימין: אושרת קוטלר מחדשות עשר ויו”ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ’. העיתונאים דורשים לסיים את הסחבת, צילום: עמית שעל, אלכס קולומויסקי מימין: אושרת קוטלר מחדשות עשר ויו”ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ’. העיתונאים דורשים לסיים את הסחבת | צילום: עמית שעל, אלכס קולומויסקי מימין: אושרת קוטלר מחדשות עשר ויו”ר הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ’. העיתונאים דורשים לסיים את הסחבת, צילום: עמית שעל, אלכס קולומויסקי

הנחתה מלמעלה

עובדי חדשות עשר בישיבת מועצת הרשות השנייה: "מסיימים את הסחבת. מאשרים את המיזוג" העובדים דבקים במסר מהנהלת הערוץ - שללא צליחת המיזוג עם רשת, דינו של הערוץ להיסגר. הם קראו ליו"ר המועצה יוליה שמאלוב-ברקוביץ', המתנגדת לצעד, לאשר את המיזוג בכל זאת יואב סטולר, 6 תגובותלכתבה המלאה

עוד אמר הגורם: “בהכירי את האופן שבו הרגולציה עובדת, וזו היכרות מבפנים, והקשר של הפוליטיקה והעובדה שהיתה פה הארכת כהונה, אין לי שום שמץ של ספק שיוליה פשוט מבצעת אסטרטגיה שפשוט הונחתה מלמעלה (ראש הממשלה ושר התקשורת – י"ס).

“באו עם כל מיני תירוצים משפטיים, ולדעתי כל מה שמנסה הרשות השנייה כרגע זה להרוויח זמן. המערכת הפוליטית מדברת כרגע על בחירות, אז ברור שברגע שיודיעו על בחירות לא יקבלו שום החלטה כי יגידו 'ערב בחירות. מה, מי מקבל החלטות על שידורים וזה'. הניסיון של הרשות השנייה כרגע הוא למרוח זמן, והם עושים את זה בהצלחה רבה, כי הם לא ייתנו את הצ'ופר הזה לחדשות 10.

“מהלך בסדר גודל כזה לא באמת מנוהל רק על ידי הרשות השנייה. בינתיים הפוליטקאים נהנים כי כולם עולים אליהם לרגל. חדשות 10, רשת ואפילו קשת מתחננים על נפשם".

הגורם מבקש להפנות את תשומת הלב לאירועי התקופה האחרונה, ובראשם הארכת כהונתה של היו”ר באמצע החודש שעבר. לדבריו, היתה מערכת יחסים רעועה יחסית בין שמאלוב־ברקוביץ' לבין שר התקשורת איוב קרא עוד לפני הארכת הכהונה, ובכך הוא רומז לעסקה בין הצדדים שייתכן והביאה להארכת הכהונה.

"הוא לא רצה להאריך לה. כנראה שהיה פה דיל. הרבה פעמים אתה לא רוצה מישהו או משהו, אבל אתה משיג דיל. שום דבר הוא לא תמים, שום דבר לא בחינם", אמר.

"הרשות עצמאית לחלוטין"

משר התקשורת איוב קרא נמסר: “הרשות השנייה היא רשות רגולטורית עצמאית לחלוטין. לשר התקשורת ובטח לראש הממשלה אין יכולת השפעה חוקתית או פוליטית או יכולת לקבל החלטות בשם יו"ר הרשות, ובטח לא למועצת הרשות.

"לכן נמנע שר התקשורת מלהתערב בכל החלטה כזו או אחרת. עם זאת, שר התקשורת יעשה כל מה שביכולתו כדי למנוע סגירת כל ערוץ טלוויזיה בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
גורם בכיר מטעם.....אנטי ראהמ
עכשיו הקשבתי לראיון בגלץ יעל דיין עם יוליה , פשוט יש במדינה מאפיה בתקשורת שנוקטת בכל דרכי הסחיטה והאיומים וההכפשות נגד מי שעומד בדרכה, להקשיב לראיון ולא להאמין כיצד הרגולטור מזלזל ביוליה כיצד רומזים לה שאם היא לא תתנהג כחותמת גומי לבקשתם הם יעלו אותה על מזבח התקשורת . בושה וכלימה להסתתר בגורם בכיר . העיתונות יותר ויותר מתנהגת כמפלגה פוליטית ותופסת צד פוליטי ללא בושה ,מאשימה את ראהמ בשנאה לערוץ 10 יותר משנאתו למערוץ 2 זו עיתונות ?!
א.כ  |  08.10.18
לכל התגובות