אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: המשטרה ממליצה להגיש כתבי אישום בפרשת הצוללות צילום: גדי קבלו, שאול גולן, גיל נחושתן, דנה קופל

דיווח: המשטרה ממליצה להגיש כתבי אישום בפרשת הצוללות

חברת החדשות: כשנתיים לאחר חשיפת הפרשה מגישה המשטרה לפרקליטות המלצה להעמיד לדין באשמת שוחד את דוד שמרון, אבריאל בר יוסף, אליעזר צ'ייני מרום ודוד שרן. עו"ד יצחק מולכו לא יועמד לדין

15.10.2018, 21:31 | שירות כלכליסט

שנתיים אחרי חשיפת פרשת הצוללות (תיק 3000) מגישה המשטרה לפרקליטות המלצות להעמיד לדין באשמת שוחד של עשרות מיליוני דולרים ארבעה מעורבים בפרשה - אנשי ביטחון בכירים ומקורביו של ראש הממשלה. כך נחשף הערב (ב') במהדורה המרכזית של חברת החדשות.

קראו עוד בכלכליסט

המשטרה תפרסם את המלצותיה לציבור. על פי גורם בכיר יש לכך חשיבות יתרה כי "זו אחת מפרשיות השחיתות החמורות שנחקרו במשטרה על שוחד ומעשי מרמה ברכש הביטחוני של מדינת ישראל".

חקירת המשטרה שבוצעה בלהב 433 נמשכה שנה ו-8 חודשים. את רוב החשודים שנחקרו בפרשה ממליצה המשטרה להעמיד לדין - עורך הדין דוד שמרון, אבריאל בר יוסף, לשעבר ממלא מקום ראש המועצה לביטחון לאומי, האלוף במיל' אליעזר צ'ייני מרום, לשעבר מפקד חיל הים ודוד שרן, לשעבר ראש הסגל ומנהל לשכת ראש הממשלה נתניהו.

מימין: אליעזר צ מימין: אליעזר צ'ייני מרום, אבריאל בר יוסף, דוד שמרון ודוד שרן | צילום: גדי קבלו, שאול גולן, גיל נחושתן, דנה קופל מימין: אליעזר צ

מי שלא יועמד לדין הוא יועצו הבכיר של ראש הממשלה, עו"ד יצחק מולכו.

בנוסף יהיו עוד כמה נחקרים שאף אותם תמליץ המשטרה להעמיד לדין, אבל במעורבות פחותה בפרשה.

המשטרה מסתמכת בהמלצותיה על אלפי מסמכים, קלטות ועדותו של החשוד המרכזי בפרשה, איש העסקים מיקי גנור, שזכה במעמד של עד מדינה.

פרקליטו של בר-יוסף, עו״ד ז'ק חן, מסר: "מכיוון שלנו לא הודיעו דבר, כל שנותר לראות הוא האם הידיעה מדויקת ואז המסקנה העצובה תהיה שמדובר בעוד בהדלפה לא חוקית ממי שאמון כביכול על המשמר והציות לחוק. על כל פנים, תא"ל בדימוס בר יוסף דוחה בתוקף את החשדות נגדו ובטוח שבסופו של יום האמת תצא לאור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
'המלצות המשטרה' - מונח פופוליסטי ושטחי
מדובר בנוהל שנקבע בשנות השמונים כמדומני על ידי פרקליט מחוז צפון דאז. אדם יסודי ומשפטן מזהיר, ממש רחוק מהחבורה שמאיישת היום את המושבים הללו. המסמך הזה לא מעצים את יכולות חוקרי המשטרה. להיפך. הוא מהווה תעודת עוני למקצועיות החוקרים. הוא נולד אחרי עשרות מקרים של נסיון 'לבשל' ראיות ולתפור תיקים לפי השערות בטן, או גרוע מכך, מחמת עירוב אינטרסים. הפרקליטות דרשה מהמשטרה לרכז את הראיות החותכות בעלי ערך ראייתי משפטי לתוך מסמך אחד, זאת כדי לבחון האם יש בכלל טעם לעבוד על כתב אישום. בפועל הגולם קם על יוצרו
יוסי  |  19.10.18
לכל התגובות