אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפרק מונה לשיפוט, תיקיו הועברו לבכיר בלשכת עורכי הדין

בלעדי לכלכליסט

המפרק מונה לשיפוט, תיקיו הועברו לבכיר בלשכת עורכי הדין

עו"ד טדי ארז שמטפל במאות פשיטות רגל מונה כרשם בית משפט שלום בירושלים. הוא מכר את תיקיו דווקא לסגן ראש הלשכה, מנחם מושקוביץ. למרות שמושקוביץ לא משתייך למאגר המנהלים המיוחדים ולכאורה לא רשאי לטפל בהם, הכונס הרשמי תמך במהלך

24.10.2018, 21:16 | ענת רואה

מאות תיקי פשיטות רגל של חייבים שטופלו בידי עו"ד טדי ארז שמונה לאחרונה לשיפוט, עוברים לטיפול של בכיר בלשכת עורכי הדין, וזאת לכאורה בניגוד לנהלי הכונס הרשמי שקובעים שרק מי שאושר לשמש כמנהל מיוחד יכול לטפל בתיקים כאלה.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי בכ-50 תיקים כבר הגיש עו"ד ארז בקשות להעביר אותם לידי עו"ד מנחם מושקוביץ. הבקשות הללו אושרו ביומיים האחרונים.

מושקוביץ הוא סגן יו"ר לשכת עורכי הדין ובחודש מרץ 2018 הוא מונה גם כיו"ר ועדת האתיקה הארצית בלשכה. גם עו"ד ארז פעיל בלשכת עורכי הדין: הוא מכהן כיו"ר ועדת הפירוקים של מחוז ירושלים וסגן יו"ר הוועדה הארצית בחדלות פרעון.

עו"ד מנחם מושקוביץ עו"ד מנחם מושקוביץ עו"ד מנחם מושקוביץ

הבעיה במכירת התיקים למושקוביץ נובעת מכך שהוא לא משתייך למאגר המנהלים המיוחדים של הכונס הרשמי. בכדי להיכלל במאגר נדרשים המועמדים לעבור תהליך מסוים, לעמוד בדרישות סף ובראיונות אישיים. רק לאחר התהליך הזה יכול עו"ד להצטרף למאגר ולקבל לטיפולו תיקים של חייבים ולטפל בהם. מי שלא עבר את מיון הכנ"ר ונבחר למאגר, לכאורה אינו כשיר לטפל בעניינם של חייבים ופושטי רגל.

מבדיקת "כלכליסט" עולה כי בכל אחד מהתיקים שהועברו הגיש עו"ד ארז הודעה זהה, בה ציין כי ב-20 בספטמבר הוא התבשר על בחירתו לכהן כרשם בכיר בבית משפט השלום בירושלים. לדבריו, לאחר שבחן את האפשרויות השונות להעברת הטיפול בתיקים בהם מונה הוא סיכם עם עו"ד מושקוביץ על העברת פעילות משרדו והתיקים אליו, יחד עם מספר עובדי משרדו אשר בקיאים בניהול התיקים הללו.

 

 

סיגל יעקבי, הכנ"רית סיגל יעקבי, הכנ"רית סיגל יעקבי, הכנ"רית

 

 

ארז אף צירף בכל תיק העתק מהסכמת הכונס הרשמי. באותה הסכמה נכתב כי יש יתרון במינויו של מושקוביץ כבעל תפקיד בתיקיו של ארז, על מנת לשמור על רצף הטיפול בתיקים וביצוע חפיפה עם גורם אחד.

בהודעה של ארז או בהודעת ההסכמה של הכנ"ר לא נכתב כי הגורם שמקבל את התיקים לכאורה מנוע מלקבל אותם מאחר שאיננו משתייך למאגר. בבקשות כתב ארז כי הן הוגשו בתיאום עם הכונס הרשמי "בכלל התיקים בהם מונה" ובחלק מהתיקים הוא אף צירף מעין הדגמה לשופטים כיצד לפעול: העתק החלטה של שופטים אחרים, שאמורה לשמש דוגמה. כך למשל בבקשה שהוגשה במחוזי מרכז צורף העתק החלטה בבקשה דומה שהוגשה בירושלים ובה כתב השופט כי הוא "נעתר לבקשה כמבוקש ומאחל הצלחה למבקש במעבר לתפקידו החדש".

עו"ד מנחם מושקוביץ מסר בתגובה: "משרדי עוסק בתחומים שונים ובין היתר הני משמש בעל תפקיד בתיקי חדלות פרעון במחוזות חיפה תל אביב וירושלים.

"לאור מינויו של עורך הדין ארז למשרה שיפוטית, נבחנה האפשרות בהטמעת פעילות משרדו במשרדי, כולל קליטת צוות עובדים שבו, וזאת על מנת לשמור על רצף הטיפול בתיקים. הדבר נבחן על ידי בעלי התפקיד והכונסת הרשמית אשר אישרו את המהלך, והבינו את היתרון במהלך שכזה, שהינו למעשה המשך פעילות של עורך הדין ארז, ומניעת האנדרלמוסיה שהיתה נגרמת מפיזור תיקים רבים בין בעלי תפקיד שונים תוך פגיעה בנושים, בחייבים וברצף הטיפול בתיקים.

"יובהר, כי המדובר בהתחייבות ומחוייבות רבה להמשך טיפול בתיקים מסוגים שונים, המצויים בשלבים שונים, וכבר בימים אלה התחלתי בפגישות ועבודה על התיקים בהם מוניתי".

תגובת הכנ"רית, עו"ד סיגל יעקבי: "עו"ד ארז מונה לשיפוט ומשרדו התמזג עם משרדו של עו"ד מושקוביץ, שהינו בעל ניסיון בניהול הליכי חדלות פירעון. לאחר בחינת מכלול השיקולים סברה הנהלת הכונס הרשמי כי קיים יתרון משמעותי בהעברת תיקיו של עו"ד ארז למשרד מושקוביץ על מנת לשמר את רצף הטיפול באותם תיקים, אשר חלקם מצוי בשלבי טיפול סופיים, ע"י אותו צוות עובדים אשר טיפל בכל התיקים, מכיר אותם ובקי בפרטיהם ולמנוע סרבול או עיכוב שלא לצורך של ההליכים.

"בהתאם לכך, הגיש הכנ"ר תגובות זהות הן במחוז ירושלים והן במחוז ת"א, בהם שימש עו"ד ארז כבעל תפקיד מטעם הכנ"ר. לפיכך, כל טענה או רמיזה לשקילת שיקולים זרים היא מופרכת ונעדרת כל בסיס".

 

מעו"ד ארז לא התקבלה תגובה לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
הבחור הזה לא מתמחה בכלום
המלך הוא עירום. הוא התחיל בדיני עבודה התפזר לכל תחום משפטי אפשרי. תמא 38. קבלנים. עמותות. חדלות פרעון ומה לא ועכשו פירוקים. ובתוך כל זה אינספור תפקידים במועצת הרבנות בלשכת עורכי הדין . בדגל התורה והכל בתוך שנים בודדות. לא יודע כמה הוא מוכשר. כן יודע שמשרד צריך להתמחות בנישה ספציפית. מה שלא קרה. אחרי המהלך שנעשה. כל משרד בודד של עורך דין זוטר יוכל "להתמזג" עם מאות תיקים של פירוקים על עובדיו. מה הבעיה. כל שצריך במיזוג הוא עוד כמה מטרים מרובעים במשרד החלפת שלט לפלוני פלוני ושות' והנה מיזוג...
עורך דין  |  26.10.18
לכל התגובות