אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביום ראשון – מאות מנהלי בתי ספר יערכו כנס להקמת ארגון נפרד מזה של המורים צילום: שאטרסטוק

ביום ראשון – מאות מנהלי בתי ספר יערכו כנס להקמת ארגון נפרד מזה של המורים

מנהלים שיצטרפו לארגון יצטרכו לעזוב את ארגון המורים בו הם חברים, כשהמטרה היא להפוך לארגון היציג של המנהלים. יוזמי הארגון דורשים: ביטוח אחרית מקצועית, הגדרת תפקיד נפרדת והעלאות שכר

25.10.2018, 15:13 | שחר אילן

מאות מנהלי בתי ספר יערכו ביום ראשון כנס להקמת ארגון מנהלים חדש. המנהלים דורשים הגדרת תפקיד נפרדת מזו של המורים, ביטוח אחריות מקצועית ותוספות שכר. מנהלים שיצטרפו לארגון החדש יצטרכו לעזוב את ארגון המורים בו הם חברים היום כשהמטרה של המארגנים היא להפוך לארגון היציג של המנהלים. יואב פרידן, מנהל תיכון עירוני א' לאומנויות בתל אביב טוען ש-500 מנהלים כבר שילמו דמי השתתפות בכנס והיוזמים כבר עומדים בקשר עם 1,200 מתוך כ-4,500.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

האירוע שגרם ליוזמה היו הוראות שהוציאו ארגון המורים והסתדרות המורים לאנשיהם לא להגיע ליותר מיום הערכות אחד בחופש הגדול. ארגון המורים מאגד את המורים בתיכונים וחלק מהמורים מחטיבות הביניים והסתדרות המורים מארגנת את המורים ביסודי, חלק מהמורים בחטיבות הביניים והגננות. פרידן אומר שההוראה לא יושמה בפועל אבל אם הייתה מיושמת הייתה מותירה את המנהלים ללא יכולת להיערך לשנת הלימודים.

מורה (אילוסטרציה), צילום: shutterstock מורה (אילוסטרציה) | צילום: shutterstock מורה (אילוסטרציה), צילום: shutterstock

לדבריו, "היוזמה להקים ארגון חדש התפשטה כאש בשדה קוצים". הוא אומר שחלק מהמנהלים לא חברים בארגון קיים, אבל מי שחבר יצטרך לפרוש ולעבור לארגון החדש. לטענתו, ארגוני המורים הקיימים התמקדו בייצוג רק של המורים. "עד היום למנהלים לא היה ייצוג ולא היה קול". "כולם אומרים שהמנהלים מובילים את המערכת, אבל לא מתרגמים את זה למעשים".

התוצאה של מצב זה לדבריו היא שלא מוגדר בעצם במערכת החינוך תפקיד של מנהל אלא של מורה שמקבל גמול ניהול. יוזמי הארגון החדש דורשים להגדיר את תפקיד המנהל. מורים שעוברים להיות מנהלים יכולים היום לרדת בשכר לעומת התקופה שהיו מורים ותיקים שקיבלו מספר גמולים. זאת, למרות שהאחריות שמוטלת עליהם גדלה בהרבה. "יש אינספור עיוותים ואנומליות שקשורות להסדרת התנאים של המנהל", אומר פרידן. "יש לי תלוש שכר של שלושה עמודים. אני לא יודע לקרוא את התלוש של עצמי".

עוד דרישה היא ביטוח אחריות מקצועית. "היום מנהלים לא מוגנים וחשופים לתביעות אישיות שעל פניו זה מצב שלא יאמן", הוא אומר. לדבריו, הארגון יטפל גם בדרישות שכר "אבל זה לא בראש סדר העדיפויות"

מהסתדרות המורים נמסר בתגובה, ש"כגוף המורים היציג הגדול בישראל אנו שמחים לשמוע שמרבית המנהלים ביוזמה אינם חברי הסתדרות המורים וקוראים לעוד מנהלים ומנהלות להצטרף להסתדרות המורים ולהיות חלק מהעשייה הרבה". עוד ציינו שם ש"בחודשים האחרונים הסתדרות המורים קיימה סדרה של מפגשים בפורמט של שולחנות עגולים בהשתתפות למעלה ממאה מנהלים ומנהלות בתי ספר יחד עם מנכ"ל משרד החינוך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות