אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מודאג מהברקזיט: RBS שם 100 מיליון פאונד בצד לכיסוי הפסדים צילום: אי פי איי

מודאג מהברקזיט: RBS שם 100 מיליון פאונד בצד לכיסוי הפסדים

רווחי הרבעון השלישי היו נמוכים מהתחזיות, ובבנק מייחסים זאת לחוסר הוודאות הכלכלית לקראת עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי

27.10.2018, 08:57 | שירות כלכליסט

רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) הצהיר כי שם בצד 100 מיליון פאונד המיועדים לכסות הפסדים בשל חוסר הוודאות הכלכלי, כשהברקזיט מהווה את עיקר הדאגה עבור הבנק הבריטי.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול (ו') פרסם הבנק את תוצאות הרבעון השלישי, והרווחים היו נמוכים מתחזיות האנליסטים. בבנק ייחסו זאת ל"שוק התחרותי וחוסר הוודאות בתחזית הכלכלית". הרווח הנקי ברבעון עמד על 448 מיליון פאונד, זאת לעומת תחזית ל-507 מיליון פאונד. עם זאת, מדובר בעלייה לעומת הרבעון השלישי של השנה שעברה, אז עמד הרווח על 392 מיליון פאונד. במקביל, נרשמה גם עלייה בהוצאות התפעוליות ל-2.4 מיליארד פאונד ברבעון, לעומת 2.1 מיליארד פאונד בשנה שעברה.

"אלו ביצועים טובים שהתקבלו בשוק תחרותי ביותר ולנוכח חוסר הוודאות בתחזית הכלכלית", מסר המנכ"ל רוס מקיואן. "אנחנו בעמדה חזקה לתמוך בכלכלה, אך אנחנו מודעים לכך שיש עוד הרבה עבודה לפנינו וממוקדים בשיפורים למען הלקוחות שלנו".

רויאל בנק אוף סקוטלנד, צילום: בלומברג רויאל בנק אוף סקוטלנד | צילום: בלומברג רויאל בנק אוף סקוטלנד, צילום: בלומברג

ברבעון הקודם הודיע הבנק כי יחל לשלם דיבידנדים למשקיעים, לראשונה מזה עשור. בשל המחלוקת המתמשכת עם משרד המשפטים האמריקאי לגבי חלקו של הבנק במכירת משכנתאות רעילות לפני המשבר הפיננסי של 2008, נמנע ממנו לחלק עד כה דיבידנדים, אך במאי הגיע להסדר עם משרד המשפטים לפיו ישלם קנס של 4.9 מיליארד דולר. בעקבות ההגעה להסדר הממשלה הבריטית צפויה גם למכור את אחזקתה בגובה 71% בבנק, בה היא מחזיקה מאז חילצה אותו ב-2008.

עוד דווח בסוף השבוע, כי הבנק זכה באישור הרשויות בהולנד להעביר את המטה האירופי שלו לאמסטרדם בשל העזיבה המתוכננת של בריטניה את האיחוד האירופי. מקיואן סיפר כי מנכ"לי חלק מהבנקים בבריטניה שוחחו בשבוע שעבר עם ראש הממשלה תרזה מיי ושמעו ממנה מסר "אופטימי" לגבי מצב המו"מ מול האיחוד האירופי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות