אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל מהשנה הבאה: תשתית לרכב אוטונומי שיתופי בישראל

החל מהשנה הבאה: תשתית לרכב אוטונומי שיתופי בישראל

חברות מובילאיי, פולקסווגן וצ'מפיון מוטורס הודיעו כי יחלו בפריסת התשתית עד להפעלתה המלאה ב-2022; לפי הודעת החברות, ממשלת ישראל התחייבה להעניק תמיכה לפרויקט

29.10.2018, 20:30 | תומר הדר

מובילאיי, פולקסווגן ונציגתה בארץ צ'מפיון מוטורס יקימו בישראל פרויקט בתמיכת הממשלה לפריסת רכב חשמלי שיתופי -  כך הודיעו היום (ב') שלוש החברות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה, פיתוח הפרויקט יחל בשנת 2019 בכפוף לאישורים. במסגרת הפרויקט תספק קבוצת פולקסווגן את הרכבים החשמליים. מובילאיי תספק את חומרת הנהיגה האוטונומית, המפות וטיפול במהלכים הרגולטוריים הנדרשים ואילו צ'מפיון מוטורס תפעיל את צי הרכבים החשמליים.

הרברט דיס, צילום: בלומברג הרברט דיס | צילום: בלומברג הרברט דיס, צילום: בלומברג

לפי הודעת החברות, ממשלת ישראל התחייבה להעניק תמיכה לפרויקט מבחינה רגולטורית, תשתיתית וגם מבחינת המיחשוב הנדרש. הפרויקט עצמו יעבור שלוש שנות ניסוי עד לפריסתו המלאה והרשמית בשנת 2022.

לדברי הרברט דיס, מנכ"ל קבוצת פולקסווגן, "אנו מאמינים שרכב חשמלי אוטונומי יציע לערי ישראל ולערי העולם פתרון בטוח, נקי, זמין ונוח, ומחכים בכיליון עיניים ליישום השותפות עם מובילאיי וצ'מפיון מוטורס".

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אכן, מצטרף למגיב 2. אוטובוס/רכבת עדיפים בהרבה על מונית אוטונומית
מונית אוטונומית תהיה זולה ובטוחה יותר, אבל רכבת תחתית או רכבת קלה או אוטובוס עדיפים בהרבה מבחינת צפיפות בכביש,גם מבחינה בטיחותית וגם מבחינת זיהום (אבל מקווה שהמוניות יהיו חשמליות אז סעיף זה מתבטל).
לא ציני  |  30.10.18
1.
מונית אוטונומית היא לא "רכב שיתופי" היא רק מונית ללא נהג
מוניות אוטונומיות רק יגבירו את הפקקים מכיוון שהן יעודדו מעבר מתחבורה ציבורית/אופניים לנסיעה במונית. הן גם יעודדו אנשים שהיום מתאימים את הלו"ז שלהם לפקקים, לנסוע בשעות העומס כי הם יכולים לעבוד או לישון או לראות טלוויזיה. מה שיכול לעשות שינוי משמעותי הוא שימוש במוניות שירות אוטונומיות, שיאפשרו שירות תחבורה ציבורית מאסיבי שיאסוף מספר תושבי אותה שכונה שעובדים באותו איזור תעסוקה, יקח אותם בדרך המהירה לאזור התעסוקה ויפזר אותם שם.
ציניקן  |  29.10.18