אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד להבטחות: iRobot תעביר את תכנית הדירה שלכם לגוגל צילום: iRobot

בניגוד להבטחות: iRobot תעביר את תכנית הדירה שלכם לגוגל

לפני כשנה נתפסה iRobot באיסוף חשאי של מידע בחלל בתי המשתמשים שלה - והתחייבה שתחדול מכך. עתה שכחה את הבטחתה במסגרת שותפות חדשה עם גוגל, שרוצה להיעזר ברובוט השואב כדי ללמוד על מיקום מכשירים בבית, ולהקים רשתות מוצרי אינטרנט הדברים

01.11.2018, 17:06 | רפאל קאהאן

חברת iRobot תשתף מידע שאספו הרובוטים שלה עם גוגל - כך לפי הודעה של שתי החברות. לפי דיווח של אתר The Verge, המידע שיועבר לגוגל כולל את גודל החדרים בהם פועלים רובוטי הרומבה, והמסלול שהם מבצעים בבית. הנתונים הללו משמשים לתכנון מסלול השאיבה של כל רובוט.

קראו עוד בכלכליסט

גוגל ו-iRobot הסבירו שהמידע ישולב במוצרי בית חכם נוספים, ויסייע בזיהוי מיקומם של התקני אינטרנט הדברים. גוגל רוצה ליצור רשתות תקשורת פנימיות שיאפשרו להפעיל את המכשירים השונים במקביל - כנראה בסיוע הרמקולים החכמים שלה. כיום ישנו חיבור בין מכשירי iRobot והפלטפורמה של גוגל, כשאחד הדגמים מסוגל לקבל הנחיות קוליות ע"ב הסייענית החכמה אסיסטנט.

שואב אבק רובוטי של iRobot שואב אבק רובוטי של iRobot שואב אבק רובוטי של iRobot

ומה על פרטיות המשתמשים? בגוגל אומרים שהחברה לא מקבלת מידע מעבר לתכנית דו-ממדית שמשמשת אך ורק למיפוי רשת הבית החכם - ושמשתמשים יוכלו לבחור לחסום את איסוף המידע הזה (ולא, נניח, לבחור להפעיל אותו; ברירת המחדל היא כרגיל - ריגול). ואולם, לגוגל רקורד איום ונורא בכל הנוגע לפרטיות משתמשים ומחקרים הוכיחו שהיא אספנית המידע הגדולה ביותר בעולם.

iRobot ניסתה להשתמש ברובוטים שלה לפני כשנה לאיסוף מידע אישי בחלל הבית, וזכתה לביקורת קשה ביותר. בעקבותיה, הבטיחה iRobot שלא תחזור על התרגיל הזה - הבטחה שנשכחה במסגרת השותפות עם גוגל. למשתמש הסביר יש סיבה לדאגה; גם מוצרי גוגל אינם חסינים מפריצות ודליפות מידע, ורק לאחרונה נודע שפרטים אישיים רבים של חצי מיליון משתמשי גוגל פלוס דלפו לרשת. כמו כן, אותרו ליקויי אבטחה שונים במכשירים האחרונים בסדרת גוגל Home.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות