אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טושיבה מתכננת פיטורי ענק: 7,000 עובדים יסיימו את עבודתם צילום: יצרן

טושיבה מתכננת פיטורי ענק: 7,000 עובדים יסיימו את עבודתם

מדובר בכ-5% מכוח האדם של החברה, שגם מתכוונת למכור את עסקי הגז הטבעי שלה ואת חטיבת האנרגיה הגרעינית בבריטניה; המניה מזנקת ב-12% בטוקיו

09.11.2018, 09:47 | שירות כלכליסט

לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט לחצו כאן

חברת טושיבה מתכננת פיטורים המוניים בניסיון לייעל את עסקיה: הקונגלומרט היפני הודיע אתמול (ה') שבכוונתו לפטר 7,000 מעובדיו, שמהווים כ-5% מכוח העבודה, זאת במסגרת תוכנית חומש חדשה. בכוונתו גם למכור את עסקי הגז הטבעי המתקשים שלו ולחסל את חטיבת האנרגיה הגרעינית הבריטית שהוא מחזיק.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות ההודעה עלו מניות החברה ב-12% בבורסה של טוקיו, והן קיבלו דחיפה גם בזכות החלטתה לבצע רכישה חוזרת של 40% ממניותיה ולהגדיל את תשלום הדיווידנדים לבעלי המניות.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

לפי CNN, החברה הודיעה שהיא מקווה לצאת מעסקי הגז הטבעי שלה בארה"ב עד מרץ 2019, וזאת תוך הפסד של 818 מיליון דולר, אך לא סיפקה פרטים לגבי רוכשים אפשריים. בכוונתה גם לסגור את NuGen, חברת האנרגיה הגרעינית שלה בבריטניה, בתחילת השנה הבאה, וזאת לאחר שלא הצליחה למצוא לה קונה.

טושיבה מסרה שהקיצוצים בכוח העבודה יכללו בחלקם פיטורים ישירים ובחלקם אי מילוי מקומם של עובדים שעזבו את החברה.

אחרי הארגון מחדש, בכוונת טושיבה להתמקד בתחומים כמו אחסון מוצרי אנרגיה וייצור מוליכים למחצה עבור תעשיות הרכב והתשתית. הקונגלומרט נאלץ בשנים האחרונות להיפטר מכמה נכסים עיקריים שלו על מנת לשרוד, כולל מכירת עסקי שבבי הזיכרון המצליחים שלו לקבוצת משקיעים שכללה. בתחילת השנה הנוכחית החברה גם הביאה לקיצו את נסיונה הכושל להיכנס לעסקי האנרגיה הגרעינית בארה"ב ע"י מכירת ווסטינגהאוס פושטת הרגל תמורת 4.6 מיליארד דולר לחברת ההשקעות הקנדית Brookfield Business Partners.

אמון המשקיעים בטושיבה התערער מאוד ב-2015 בעקבות שערורית ראיית חשבון ענקית, שהובילה להתפטרות מנכ"ל החברה ומספר חברי דירקטוריון.

תגיות