אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשת פירוק נגד יצרנית המשקאות בי אנד אייץ' משקאות קלים צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

בקשת פירוק נגד יצרנית המשקאות בי אנד אייץ' משקאות קלים

הבקשה הוגשה על ידי עובדים הטוענים כי לא קיבלו שכר עבודה באוקטובר. החברה פופלארית במגזר הדתי, ומייצרת משקאות כמו המותג סוויצ'. רק לפני 4 שנים רכשה החברה את חברת סופר דרינק שנקלעה לקשיים

14.11.2018, 11:43 | ליטל דוברוביצקי

עובדים בחברת המשקאות בי אנד אייץ' משקאות קלים הגישו היום לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשת פירוק נגד החברה, ובקשה למנות לה מפרק זמני. החברה, העוסקת בייצור משקאות קלים, רכשה לפני כ-4 שנים את פעילות חברת "סופר דרינק" במסגרת הליכי פירוק בבית המשפט המחוזי בירושלים.

קראו עוד בכלכליסט

מפעל סופר דרינק בירושלים (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי מפעל סופר דרינק בירושלים (ארכיון) | צילום: אלכס קולומויסקי מפעל סופר דרינק בירושלים (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי

בחברה מועסקים כ-50 עובדים שטוענים כי לא קיבלו את שכר חודש אוקטובר. בין המשקאות שמשווקת החברה: משקה סוויצ' בכשרות מהדרין הפופולרי במגזר הדתי, ועוד. העובדים טוענים, באמצעות עוה"ד ליזה חדש ויובל ארד, כי "במהלך הזמן מעת רכישת הפעילות ועד עתה התייצב המפעל, ונרכשו מכונות חדשות בסכומים משמעותיים. אולם, עולה כעת, כי הפעילות לא הניבה רווחים".

27 עובדים מבקשים מבית המשפט למנות בעל תפקיד שידאג כי הפעילות תמשך והעובדים יוכלו לשמור על מקור פרנסתם, כפי שהיה בפעם הקודמת עם חברת "סופר דרינק". עוד נודע לכלכליסט, כי מתעניינים רבים ביקרו במפעל וחלקם אף עומדים בקשר עם מי מהעובדים, כאשר לטענת העובדים ישנה היתכנות אמתית לשימור המפעל כ"עסק חי" ומכירתו במסגרת הליכי פירוק זמני.

לטענת חלק מהעובדים, "נכון למועד הגשת בקשה זו, אין צפי לביצוע תשלום השכר לעובדים, ובעל התפקיד אשר יתמנה על ידי בית המשפט יתבקש לפעול לצורך איתור מקורות כספיים בחברה לצורך תשלום שכר לעובדים ו/או מקדמות שכר, שאם לא כן, כ-50 עובדים ימצאו עצמם תוך ימים בודדים מול שוקת שבורה, לפיה, לא זו בלבד שיאבדו את מקור פרנסתם, אלא שכר עבודתם השוטף לא יכנס לחשבון הבנק שלהם – תוצאה אשר העובדים יתקשו מאוד לצלוח אותה בתקופה קשה זו".

תגיות