אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השלישית - נסיון נוסף למכרז מחיר למשתכן במכבי יפו צילום: ענת דניאלי

בפעם השלישית - נסיון נוסף למכרז מחיר למשתכן במכבי יפו

בפעמיים הקודמות שבו פורסם מכרז לשני מתחמים באזור - לא התקבלו הצעות. המכרז כולל שיווק של 946 יחידות דיור, מתוכן 557 במסגרת תוכנית הדגל של האוצר

19.11.2018, 17:24 | בילי פרנקל

רשות מקרקעי ישראל (רמי"), משרד האוצר ועיריית תל אביב פרסמו בפעם השלישית מכרז לשני מתחמים במסגרת פרויקט מחיר למשתכן באזור מכבי יפו שבתל אביב. המכרז כולל 939 יחידות דיור, מהן 557 במסגרת תכנית "מחיר למשתכן", 382 לשוק החופשי, ובנוסף - 7 לטובת המדינה. על אף שמדובר בפרויקט הראשון של מחיר למשתכן בתל אביב - שני המכרזים הקודמים שפורסמו לו נכשלו משלא הוגשו להם הצעות.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת ספטמבר פורסם מכרז ראשון, שכלל שלושה מתחמים. רק לאחד מהמתחמים הוגשו הצעות ונבחרו זוכים - שותפות של אקרו נדל"ן ואשדר, שיבנו 343 יחידות דיור, מהן 163 במסגרת מחיר למשתכן. לשני המתחמים הנוספים לא הוגשו הצעות. רשות מקרקעי ישראל פרסמה מכרז נוסף לשני המתחמים הללו לאחר ביצוע התאמות, אך גם הוא נכשל משלא הוגשו לו הצעות. כעת כאמור מתפרסם המכרז בשלישית.

המכרז מתייחס לשני מתחמים המשתרעים על שטח של כ-17 דונם. במתחם א' ישווקו 299 יחידות דיור במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, 228 יחידות דיור לשוק החופשי ו-3 לטובת המדינה. במתחם ב' ישווקו 258 יחידות דיור במסגרת "מחיר למשתכן", עוד 154 יחידות דיור לשוק החופשי ו-4 נוספות למדינה.

מתחם מכבי יפו בתל אביב, צילום: ענת דניאלי מתחם מכבי יפו בתל אביב | צילום: ענת דניאלי מתחם מכבי יפו בתל אביב, צילום: ענת דניאלי

התוכנית תחומה בשטח שבין הרחובות נס לגויים מצפון, היינריך היינה (שלבים) ממזרח, רחוב עזה ובאר-שבע ממערב ורחוב נחל שורק מדרום. המתחמים כלולים בשכונה המתוכננת במסגרת תוכנית תא/2725 – מכבי יפו. תוכנית זו, שפורסמה לתוקף על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בדצמבר 2017, משתרעת על שטח של כ-160 דונם וכוללת כ-1,459 יחידות דיור, מהן כ-120 יחידות לדיור מיוחד, כ-180 יחידות דיור להשכרה וכ-292 דירות קטנות.

במכרז מזמינה רשות מקרקעי ישראל את ציבור היזמים, קבלנים וחברות להגיש הצעות לחתימה על חוזה חכירה לתקופה של 98 שנים עם אופציה להארכה לעוד 98 שנים ולחתימת חוזה בנייה, לבניית 939 יחידות דיור למגורים בבניה רוויה. חוברת המכרז זמינה באתר האינטרנט של הרשות החל ה-8 בנובמבר 2018 והמועד האחרון להגשת הצעות למכרז הוא ה-24 בדצמבר 2018, בשעה 12:00 בצהריים.

ברשות מקרקעי ישראל מציינים כי "מימוש הפרויקט יהווה מנוף משמעותי לכל האזור החדש, למרכז יפו, למשפחות ולאוכלוסייה הצעירה המעוניינות להקים את ביתן באזור, וכן יתרום להרחבה משמעותית של היצע הדיור לאוכלוסייה המקומית, באזור המתחדש המשמש גם מרכז בילוי ופנאי הכולל את מגרש הכדורגל של מכבי יפו".

תגיות