אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסטוניה צפויה להצטייד בטילי ספייק של רפאל צילום: רפאל

אסטוניה צפויה להצטייד בטילי ספייק של רפאל

מדיווח של המגזין recognition Army עולה כי העסקה תהיה לאספקת לפחות 18 מערכות טילים כאלה; סכום העסקה לא נמסר

26.11.2018, 17:44 | אמיתי גזית

צבא אסטוניה צפוי להצטייד בקרוב בטילי ספייק של רפאל, כך עולה מדיווח של המגזין האינטרנט האירופאי recognition Army. על פי הדיווח, ההצעה היחידה במכרז שפרסמה הרשות האסטונית שעוסקת ברכש ביטחוני, הייתה של חברת Eurospike Gmb, שותפות של רפאל ושתי חברות ביטחוניות גרמניות. סכום העסקה לא נמסר.

קראו עוד בכלכליסט

אסטוניה מבקשת לרכוש טילים נגד טנקים בעלי טווח מינימלי של 4 ק"מ. הערכה היא כי רפאל תספק שלושה סוגים של טילים ממשפחת ספייק: LR, LR2, ו-ER, להם טווחים של 4 ק"מ, 5.5 ק"מ, ו-8 ק"מ בהתאמה. מהדיווח עולה כי העסקה תהיה לאספקת לפחות 18 מערכות טילים כאלה.

טילי ספייק , צילום: דוברות רפאל טילי ספייק | צילום: דוברות רפאל טילי ספייק , צילום: דוברות רפאל

טילי הספייק נחשבים למנועי הצמיחה החשובים של רפאל, במרוצת השנים היא מכרה מערכות טילים ממשפחת ספייק לכ-30 מדינות, סיפקה 30 אלף טילים, וכ-5,500 טילים ממשפחת ספייק נורו בפעילות מבצעית או בניסויים. לאחרונה דווח כי נחתמו עסקאות מול הודו, לטביה ואוסטרליה.

את טילי הספייק אפשר לשגר באמצעים שונים וממתקנים מגוונים, החל משיגור כתף, דרך חצובה שמשמשת כוחות חי"ר, ועד מסוקים וספינות. היתרון הבולט של הטילים נעוץ בתכונה ייחודית שלהם שמאפשרת לתקן את כיוון המטרה עד רגעים לפני הפגיעה. בעוד שרוב מוחלט של הטיליום הם מסוג שגר ושכח, טילי הספייק מצויידים במערכת שמאפשרת לחייל שמשגר לעקוב אחר תנועת הטיל עד המטרה ולתקן בהתאם לצורך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות