אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Via משיקה בישראל את שירות הנסיעות השיתופיות שלה צילום: BVG

חברת Via משיקה בישראל את שירות הנסיעות השיתופיות שלה

חברת דן תפעיל צי מיניבוסים שיישען על המערכת של ויה, במסגרת פיילוט שיושק בחצי הראשון של 2019. המחיר צפוי לנוע בין 10-12.5 שקל לנסיעה בשעות השפל, ו-15 שקלים בשעות השיא. המיזם, שהונע בשיתוף משרדי האוצר והתחבורה, ייבחן בתחילה בת"א

27.11.2018, 12:02 | הגר רבט
חברת ויה (Via) וחברת דן הודיעו היום (ג') על הסכם שיתוף פעולה במסגרתו במסגרתו תפעיל האחרונה פיילוט של שירות הסעות על פי ביקוש נוסעים בזמן אמת באזור תל אביב. דן תפעיל צי מיניבוסים באמצעות המערכת שפיתחה Via.

קראו עוד בכלכליסט

השירות החדש יושק במחצית הראשונה של 2019 והוא פרי יוזמה של משרד התחבורה ומשרד האוצר.

דניאל רמות ואורן שובל, מייסדי ויה דניאל רמות ואורן שובל, מייסדי ויה דניאל רמות ואורן שובל, מייסדי ויה

מטרתו, כך מסרו החברות, היא לשפר את השירות של התחבורה הציבורית בעזרת טכנולוגיות מתקדמות, להרחיב את אפשרויות התחבורה הציבורית לאזורי התעסוקה ולצמצם את מספר כלי הרכב הפרטיים בכבישים.

השירות יפעל באותה מתכונות שוויה מפעילה בערים אחרות בעולם: באמצעות אפליקציה ייעודית של החברה, המאפשרת לרכב של דן לאסוף אותם בנקודת איסוף קרובה המחושבת בזמן אמת לפני תנאי התנועה והביקוש. האפליקציה תאפשר למשתמשים לעקוב אחר זמן האיסוף המשוער של הרכב וזמן ההגעה המשוער אל היעד.

תעריף הנסיעה במערך קווי המיניבוסים המשודרגים ינוע בין 10-12.5 שקל לנסיעה בשעות השפל, ו-15 שקלים בשעות השיא, בין השעות 06:30 ל-09:30 בבוקר ובין 15:00 ל-18:30. אזרחים ותיקים יהיו זכאים להנחה של 50%. בנוסף, ניתן יהיה לרכוש כרטיסיית מנוי של עשר נסיעות במחיר של 120 שקל, ותינתן אפשרות למעסיקים לרכוש נסיעות עבור עובדיהם.

מיניבוס ויה, צילום: BVG מיניבוס ויה | צילום: BVG מיניבוס ויה, צילום: BVG

שירות ויה זמין היום בכמה עשרות ערים בעולם, ביניהן ניו יורק, וושינגטון, שיקגו, לונדון, סידני, פריז, אמסטרדם, ברלין וטוקיו. לחברה יש, בין השאר, מיזם משותף גם עם מרצדס בברלין ובלונדון. בספטמבר 2017 הובילה מרצדס השקעה של 250 מיליון דולר בוויה, כאשר 50 מיליון דולר מתוך ההשקעה הוקצו להקמת שירות הנסיעות ויה-ואן.

ויה הוקמה ב-2012 על ידי ד"ר דניאל רמות, בעל תואר דוקטור במדעי המוח מאוניברסיטת סטנפורד, וד"ר אורן שובל, בעל דוקטור בביולוגיה ממכון וייצמן. שניהם בוגרי תכנית תלפיות של חיל האויר. "אנו שמחים מאוד על היוזמה של משרד התחבורה ומשרד האוצר לקדם את התחבורה הציבורית בישראל ולהשיק פתרונות תחבורה חכמים", מסר שובל, שמנהל את מרכז הפיתוח של ויה בת"א. "כבר מספר שנים שהטכנולוגיה שלנו פועלת בהצלחה בעשרות ערים בעולם, וכעת, בזכות שיתוף הפעולה עם דן, אנו גאים במיוחד להשיק את השירות בעיר בה נולד הרעיון המקורי לחברה".

מנכ"ל דן, עופר זילביגר מסר: "דן ו-Via יכשירו בחודשים הקרובים מאות נהגים שישתלבו בשירות החדש ויאפשרו לגוון את שירותי התחבורה שדן מציעה כבר היום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
פוליטיקאים ימשיכו לגנוב
אז במקום להשיק שירות פרטי יעיל יותר שיתחרה בתחבורה ציבורית לא יעילה, שבגינה אנחנו הריי אנחנו משלמים מיסים גבוהים ולכן פשוט יגבו מאיתנו פחות מס אם הממשלה לא תנהל את זה בעצמה, מגיע שוב פולטיקאי ומחליט שהוא צריך להכפיף חברה פרטית לאירגון לא יעיל רק כדיי לשמור על כוחו כדיי שיוכל להיבחר שוב. בעולם תקין קוראים לזה גניבה. מסתבר שרוב האזרחים טיפשים מדיי לראות שוב מה קורה על חשבונם.
המתעצבן  |  27.11.18
לכל התגובות