אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל זכתה במכרז ענק: המכ"ם של ה"חץ" נמכר לדרום קוריאה צילום: אלתא מערכות

ישראל זכתה במכרז ענק: המכ"ם של ה"חץ" נמכר לדרום קוריאה

סוכנות רכש הנשק בדרום קוריאה הודיעה כי חברת אלתא הישראלית זכתה במכרז לאספקת שתי מערכות התרעה מדגם "אורן ירוק בלוק C", המשרתות גם את מערכת החץ ליירוט טילים. היקף העסקה נאמד במיליארד שקלים

27.11.2018, 18:29 | שירות כלכליסט

דרום קוריאה הודיעה היום (ג') כי חברת אלתא הישראלית זכתה במכרז לאספקת שתי מערכות התרעה חדישות מדגם "אורן ירוק בלוק C". מדובר במכ"ם המשרת בין היתר את מערכת חץ ליירוט טילים.

קראו עוד בכלכליסט

היקף העסקה נאמד ב-292 מיליון דולר (כמיליארד שקל). הפרויקט מיועד לתגבר את יכולותיה של דרום קוריאה "לזהות ולעקוב אחר טילים בליסטיים המשוגרים ממרחק כבר בשלבים ראשוניים", מסרה סוכנות רכש הנשק הממלכתית DAPA. המערכות יוצבו בשנים שלאחר 2020.

ב-2009 רכשה דרום קוריאה שני מכ"מי "אורן ירוק" מישראל בעלות של כ-280 מיליון דולר. אורן ירוק משמש כאמור את ישראל כמכ"ם בקרת האש של טיל היירוט חץ. על פי פרסומים זרים, מדובר במערכות שמסוגלות לאתר טילים בליסטיים בטווח של 500 קילומטרים. לפני 18 שנה נמכר מכ"ם "אורן ירוק" גם להודו.

מכ"ם אורן ירוק בלוק C של מערכת החץ, צילום: אלתא מערכות מכ"ם אורן ירוק בלוק C של מערכת החץ | צילום: אלתא מערכות מכ"ם אורן ירוק בלוק C של מערכת החץ, צילום: אלתא מערכות

תגיות