אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט תמכור לפנטגון משקפי AR בחצי מיליארד דולר צילום: Microsoft

מיקרוסופט תמכור לפנטגון משקפי AR בחצי מיליארד דולר

משרד ההגנה ושלוחותיו ירכשו מאה אלף יחידות של משקפי המציאות המוגברת, שנחשבים למוצלחים מסוגם בתעשייה. מיקרוסופט הביסה במכרז זה את מג'יק ליפ ושחקניות AR נוספות, והעסקה תוכל לקדם אותה כספקית ציוד לתעשיית הביטחון

29.11.2018, 17:27 | רפאל קאהאן
עסקת ענק בתחום המציאות המוגברת: הפנטגון ירכוש ממיקרוסופט לפנטגון כ-100 אלף משקפי הולולנס בכחצי מיליארד דולר. בכירי צבא ארה"ב מסרו לסוכנות בלומברג שהמשקפיים ישמשו ל"הגברת יכולת הזיהוי, שיפור קבלת ההחלטות ויכולת התגובה כלפי האויב".

קראו עוד בכלכליסט

משקפי מיקרוסופט נבחרו במסגרת מכרז בו התחרו גם מג'יק ליפ וספקים נוספים. המשקפיים כבר נוסו בהצלחה בצבא האמריקאי וכן נמצאים בשימוש צה''ל מזה תקופה מסוימת. הטכנולוגיה שלהם מאפשרת להקרין שכבת מידע על מה שרואה המשתמש, ולקבל מידע גרפי - למשל, מידע מטרות, טווח, משימות ומפות. פלטפורמת הולולנס נחשבת למתקדמת ביותר בתחום המציאות המוגברת לתעשייה; מג'יק ליפ אמנם השיקה משקפיים קטנים יותר, אך המוצר זכה לביקורות מעורבות. גם חברות כגוגל, שוויתרה על השקת משקפי גלאס למשתמש הפרטי, מציעה את הדור הראשון של המוצר לארגונים שונים.

משקפי הולולנס של מיקרוסופט, צילום: Microsoft משקפי הולולנס של מיקרוסופט | צילום: Microsoft משקפי הולולנס של מיקרוסופט, צילום: Microsoft

משקפי מיקרוסופט זמינות למפתחים מאז אשתקד, והחברה בחרה להמשיך ולהציע את הדור הנוכחי של המוצר, ולהשיק את הדור הבא רק בשנה הבאה. לפי הערכות, עד כה מכרה החברה כחמישים אלף יחידות, בעיקר למשימות פיתוח וניסויים שונים.

לא ברור אם הצבא יקבל את הדור הראשון או את הדגם של 2019, אך קצב הייצור של מיקרוסופט מוגבל והחברה לא תוכל לבנות יותר מ-2,500 משקפיים בחודש. בנוסף, יצטרך המוצר לעבור הקשחה אם ירצה הצבא לשלב אותו בפעילות מבצעית בשטח - תהליך יקר שמסבך משמעותית את הייצור. העסקה תפתח עבור מיקרוסופט פוטנציאל רווח גדול, בדמות שוק הביטחון העולמי, שמחפש תמיד יישומים חדשים ופלטפורמות להדרכה, ייעול תצוגת מידע בלחימה ועוד.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות