אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שב''כ פותח מחזור שני לתוכנית הסטארט-אפים בשיתוף אוני' תל אביב צילום: גטי אימג'ס

שב''כ פותח מחזור שני לתוכנית הסטארט-אפים בשיתוף אוני' תל אביב

9 המיזמים שייבחרו יקבלו מענק של 50 אלף דולר ללא מגבלות וללא אקוויטי. בשב"כ מחפשים יזמים בתחומי הסייבר, הבינה המלאכותית, הפינטק והרובוטיקה בעלי הוכחת התכנות

03.12.2018, 12:49 | מאיר אורבך

שירות הביטחון הכללי וקרן ההון סיכון TAU Ventures, מיסודה של אונ' תל אביב פותחים מחזור השני של תכנית האינקובציה הראשונה מסוגה בישראל, The Xcelerator. המחזור השני יתמקד במיזמים טכנולוגיים בתחומים שונים כגון בינה מלאכותית, סייבר, פינטק, רובוטיקה ועוד, זאת בשונה למחזור הראשון שהתמקד בעיקר בטכנולוגיות בינה מלאכותית ו-Data Science.

קראו עוד בכלכליסט

במחזור השני של התכנית, ישתתפו הפעם 9 סטארט-אפים, לעומת 7 במחזור הראשון, והיא תימשך כ-4 חודשים. התוכנית מיועדת ליזמים בתחילת דרכם, בעלי הוכחת התכנות טכנולוגית ושאינם מכוונים בהכרח לשוק הביטחוני. הסטארט-אפים יבחרו על ידי ועדה משותפת של גורמים מקצועיים בשב"כ וב-TAU Ventures ויקבלו מענק של 50 אלף דולר משירות הביטחון הכללי, ללא אקוויטי וללא מגבלות.

נדב ארגמן ראש השב"כ , צילום: עמית שאבי נדב ארגמן ראש השב"כ | צילום: עמית שאבי נדב ארגמן ראש השב"כ , צילום: עמית שאבי

נדב ארגמן, ראש שירות הביטחון הכללי אומר: "בעקבות הצלחת המחזור הראשון של התכנית, החלטנו להעמיק את שיתוף הפעולה עם טאו ונצ'רס על מנת להיחשף לטכנולוגיות נוספות בתחומים שונים. במחזור הראשון הודענו שאנו מחפשים טכנולוגיות בתחום ה-AI, וכעת אנו מתכוונים להרחיב את מנעד הטכנולוגיות לתחומים נוספים. הפריית הידע בין שירות הביטחון הכללי ליזמים תאפשר בעתיד הקרוב להמשיך לפרוץ קדימה ולפצח אתגרים ביטחוניים".

הסטארט-אפים שיבחרו לתכנית יתארחו במשרדי טאו ונצ'רס, בסמוך לאוניברסיטת ת"א הכוללים בין היתר, חללי עבודה בגדלים שונים ליזמים. הסטארטאפים אשר ישתתפו בתכנית ייהנו מליווי צמוד של מומחי תוכן ומומחי טכנולוגיה של שירות הביטחון הכללי ומנטורינג שוטף וייעוץ של מומחים בתחומים רלבנטיים שונים מטעם האוניברסיטה והתעשייה. החיבור לשב"כ יפתח בפני היזמים גם אפשרויות לבחינה משותפת של היכולות החדשות, שיתופי פעולה ומעגלי פידבקים קצרים.

נמרוד כהן, שותף מנהל של TAU Ventures אומר היום (ב') כי "אנחנו שמחים על השותפות עם השב"כ ועל כך שראו את הצלחות המחזור הראשון של התכנית ובחרו להמשיך עם טאו ונצ'רס. התכנית הזאת מהווה הזדמנות אדירה לסטארטאפים לעבוד עם אחד מגופי הביון הטובים בעולם, וכל זאת בלי לכוון לשוק הבטחוני, ללא מגבלות ובלי להתחייב לדבר בתמורה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות