אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האסיפה בפז אישרה הוספת דירקטור - נסללה דרכו של אברהם ביגר לדירקטוריון צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

האסיפה בפז אישרה הוספת דירקטור - נסללה דרכו של אברהם ביגר לדירקטוריון

בשעה זו מתבצעת ספירת הקולות של המצביעים באסיפה שנתבקשו להחליט אם להוסיף דירקטור עשירי לדירקטוריון שיוכל להתמודד על כיסא היו"ר. מסתמן כי יש רוב מובהק למהלך שיזם בית ההשקעות מיטב-דש

03.12.2018, 13:12 | רחלי בינדמן

הגורמים המשפטיים בחברת הדלק פז סופרים ברגעים אלו את קולות המצביעים באסיפת בעלי המניות שהתקיימה היום - מסתמן רוב מובהק להוספת דירקטור עשירי לדירקטוריון פז תוך שינוי תקנון החברה. בכך מתקבלת בקשת בית ההשקעות מיטב-דש, שקרא לצירוף דירקטור נוסף שיתמודד מול אליעזר שקדי, הדירקטור הטרי, על תפקיד היו"ר - במקומו של יצחק עזר שהתפטר לפני חודשיים.  

קראו עוד בכלכליסט

השלב הבא יהיה תהליך פנימי של הדירקטוריון שיציע שני מועמדים לכיסא החדש בדירקטוריון, אחד מהם צפוי להיות אברהם ביגר, המנכ"ל המיתולוגי של פז שצפוי להציע את עצמו לתפקיד או להיות מוצע על ידי גוף מוסדי המשקיע בפז, חברה ללא גרעין שליטה, ועוד מועמד שיציע הדירקטוריון. אז תכונס אסיפת בעלי מניות נוספת שעל סדר יומה בחירה של אחד מהשניים לתפקיד.

לאחר מכן יידרש הדירקטוריון לבחור מתוכו יו"ר כאשר שני המועמדים לתפקיד יהיו אליעזר שקדי שרק נבחר לדירקטור והדירקטור החדש שייבחר. עם זאת, תוך שבועיים יסתיימו 90 היום שבהם החברה פועלת ללא יו"ר מכהן ולכן הדירקטוריון יצטרך למנות יו"ר זמני או יו"ר קבוע - ככל הנראה הדירקטוריון ימנה יו"ר זמני עד מינוי הדירקטור הנוסף.

הבוקר חשף "כלכליסט" שביום רביעי הקרוב יגיעו הדירקטורים הבלתי תלויים בפז לפגישה עם נציגי בית ההשקעות פסגות, על רקע התפטרותו של עזר. לבקשת הנהלת פז בראשות יונה פוגל יצטרף לפגישה גבי רוטר, שהיה דירקטור בפז אך סיים לאחרונה את תפקידו לטובת התמקדות בחברת קסטרו שבבעלותו.

הדירקטורים הבלתי תלויים מצדדים בעמדותיו של היו"ר המתפטר יצחק עזר שהציף טענות קשות ביחס לממשל התאגידי בפז סמוך להתפטרותו, בעוד שרוטר צפוי להציג עמדה מתונה יותר לפיה הממשל התאגידי בפז תקין לחלוטין.

אליעזר שקדי ואברהם ביגרכ , צילום: רמי חכם, אוראל כהן אליעזר שקדי ואברהם ביגרכ | צילום: רמי חכם, אוראל כהן אליעזר שקדי ואברהם ביגרכ , צילום: רמי חכם, אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות