אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושלמה עסקת הענק: סודהסטרים עברה לידיה של פפסיקו צילום: Eran Lamm

הושלמה עסקת הענק: סודהסטרים עברה לידיה של פפסיקו

בהתאם להסכם שנחתם בין השתיים בסוף אוגוסט, פפסיקו שילמה 3.2 מיליארד דולר לאחר שרכשה את כל הון המניות של יצרנית ברי הסודה במחיר של 144 דולר למניה; מניית סודהסטרים נמחקה מהמסחר בבורסת ת"א

05.12.2018, 11:06 | אמיר רוזנבאום

שלושה וחצי חודשים לאחר ההכרזה, עסקת הענק לרכישת סודהסטרים על ידי קבוצת פפסיקו העולמית (PepsiCo) הושלמה - כך דיווחו החברות היום (ד') בהצהרה משותפת שפרסמו.

קראו עוד בכלכליסט

בהתאם להסכם שנחתם בין השתיים בסוף אוגוסט, פפסיקו שילמה 3.2 מיליארד דולר לאחר שרכשה את כל הון המניות של סודהסטרים במחיר של 144 דולר למניה. פפסיקו מימנה את העסקה באמצעות המזומנים שבקופתה.

בעקבות הדיווח המסחר במנית סודהסטרים הופסק בבורסת תל אביב והוא לא יחודש יותר. מחזיקי המניה יקבלו בימים הקרובים את התמורה של עסקת הרכישה.

"לא יכולתי להיות גאה יותר ונרגש יותר לקדם את פני סודהסטרים למשפחת פפסיקו", כך אמר ראמון לגאורטה, מנכ"ל פפסיקו. "סודהסטרים מעצימה את הצרכנים ומאפשרת להם להתאים את המשקאות שלהם לטעמם בדרך ידידותית לסביבה. באופן זה, סודהסטרים מספקת לפפסיקו נוכחות משמעותית בשוק המשקאות הביתי. אני סמוך ובטוח שביחד עם סודהסטרים, נוכל להאיץ את השגת המטרה המשותפת שלנו - הפחתת פסולת הפלסטיק ובניית עתיד בר קיימא".

עוד הוסיף לגאורטה כי העסקה היא צעד נוסף במסע של פפסיקו תחת החזון "ביצועים עם תכלית" (Performance with Purpose), שמהותו תמיכה באורח חיים בריא, דרך מתן פתרונות של משקאות ידידותיים לסביבה, חסכוניים ומהנים לשימוש.

דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים, אמר: "סודהסטרים הוקמה מתוך מטרה להציע לצרכנים ברחבי העולם חלופה להכנת משקאות בדרך בריאה, נוחה וידידותית לסביבה, ופפסיקו תסייע לנו להגדיל את רוחב היריעה של משימה זאת. אנחנו נרגשים מההזדמנות לצמוח בעזרת צוותי השיווק והמו"פ המעולים של פפסיקו, שיסיעו לנו לפרוץ לשווקים וערוצים חדשים, בחודשים הבאים ובשנים הבאות".

פפסיקו פועלת ביותר מ-200 מדינות וטריטוריות ברחבי העולם. ב-2017 ייצרה הכנסה של למעלה מ-63 מיליארד דולר, באמצעות פורטפוליו של מוצרי מזון ומשקאות הכולל את Frito-Lay, Gatorade, פפסי קולה, Quaker וטרופיקנה.

את חברת פפסיקו ייצגו בעסקה עורכי הדין יאיר גבע ואבירם חזק ממשרד הרצוג פוקס נאמן.

מימין: רמון לגוארטה מנכ"ל פפסיקו ודניאל בירנבאום מנכל סודה סטרים, צילום: עמית שעל מימין: רמון לגוארטה מנכ"ל פפסיקו ודניאל בירנבאום מנכל סודה סטרים | צילום: עמית שעל מימין: רמון לגוארטה מנכ"ל פפסיקו ודניאל בירנבאום מנכל סודה סטרים, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות