אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופ"ק החליט על צמצום התפוקה - היקף הצמצום ייקבע לאחר דיון עם רוסיה צילום: בלומברג

אופ"ק החליט על צמצום התפוקה - היקף הצמצום ייקבע לאחר דיון עם רוסיה

מחיר הנפט מסוג ברנט ב-2.3% ל-60.1 דולר לחבית, ה-WTI יורד ב-2.7% ל-51.4 דולר לחבית; שר הנפט הסעודי, חאליד אל-פאלח: "חברות הקרטל מעוניינת בקיצוץ מספק, אך לא גדול מדי"

06.12.2018, 16:27 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

אופ"ק קיבל החלטה עקרונית על צמצום התפוקה, אך ממתין עם פרסום הפרטים: בהתאם להערכות, קרטל יצואניות הנפט שהתכנס היום בוינה שבאוסטריה הגיע להסכמה על צמצום ייצור הנפט. 

לפי הודעת הארגון, הפרטים המלאים על היקף הצמצום יפורסמו רק מחר, לאחר הגעה להסכם עם המדינות הלא חברות בארגון, בהובלת רוסיה. המחיר שיתקבל על ידי 15 המדינות החברות בארגון בשותפות עם רוסיה יכתיב את היקפי הייצור בששת החודשים הבאים, עד להחלטה הבאה של אופ"ק.  

קראו עוד בכלכליסט

לאחר הדיווח על ההחלטה העקרונית יורד מחיר הנפט מסוג ברנט ב-2.3% ל-60.1 דולר לחבית, ה-WTI יורד ב-2.7% ל-51.4 דולר לחבית.

מוקדם יותר דיווח כי שר הנפט הסעודי חאליד אל-פאלח אמר כי המדינה מעוניינת ב"קיצוץ מספק, אך לא גדול מדי", עוד הוסיף כי קיצוץ של מיליון חביות ביום הוא "הולם", כך דווח בפיננשל טיימס. הדברים הללו בשילוב עם הדיווחים שלא הושגה הסכמה על קיצוצים, הם הגורמים העיקריים לירידות החדות.

ועדה משותפת שכוללת את סעודיה החברה באופ"ק ורוסיה, שאינה חברה בקרטל יצואניות הנפט, המליצה בפגישה שהתקיימה אתמול על קיצוץ בייצור לעומת הרמות שנרשמו בספטמבר ואוקטובר. אולם, כלל לא בטוח ששאר החברות באופ"ק, הנפגשות היום לפסגה בווינה יסכימו לקיצוץ הזה.

אופ"ק, צילום: בלומברג אופ"ק | צילום: בלומברג אופ"ק, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות