אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלתא תספק מערכות בהיקף של 60 מיליון דולר למטוסי קרב של מדינה באסיה צילום: התעשייה האווירית

פרסום ראשון

אלתא תספק מערכות בהיקף של 60 מיליון דולר למטוסי קרב של מדינה באסיה

החברה חתמה על חוזים ראשוניים לאספקת מכ"מים ומערכת הגנה מפני לוחמה אלקטרונית. מנכ"ל אלתא מערכות: "העסקה התבססה על יכולתנו לספק את הטכנולוגיות החדשניות ביותר"

06.12.2018, 16:36 | אמיתי גזית

אלתא מערכות, חברה בת של התעשייה האווירית, חתמה על חוזים ראשוניים לאספקת מכ"מים ומערכת הגנה מפני לוחמה אלקטרונית למטוסי קרב של חיל האוויר במדינה באסיה, בהיקף של כ-60 מיליון דולר. ההערכה היא כי לאחר תקופה של שימוש מוצלח במערכות תוכל אלתא להעמיק את היקף המכירות ללקוח זה.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל אלתא, יואב תורג מנכ"ל אלתא, יואב תורג'מן | צילום: התעשייה האווירית מנכ"ל אלתא, יואב תורג

מערכות המכ"ם והלוחמה האלקטרונית שנמכרו בעסקה זו נחשבות למתקדמות, ומבוססות על טכנולוגיה המכונה Active Electronically Scanned Array) AESA). במערכת כזו המכ"ם משדר אלומה צרה, יעילה ומדויקת; וההסתה של האלומה לכיוון המטרה מתבצעת באמצעים דיגיטליים, ולא על ידי הסתה של האנטנה עצמה. לטכנולוגיה זו טווחי איתור גדולים ביחס למכ"מ מיושן יותר, דיוק רב יותר ויכולת מעקב אחר כמה מטרות בו זמנית.

מערכת הלוחמה האלקטרונית מספקת למטוסי הקרב של הלקוח הגנה מפני איומים, ובהם טילים המשוגרים מהקרקע, מהים וכן מכלי טיס. מערכת זו פועלת באופן אוטונומי ללא מעורבות טיס, ובכל תנאי מזג האוויר.

יואב תורג'מן, מנכ"ל אלתא מערכות וסמנכ"ל תע"א, אמר כי העסקה נחתמה לאחר "התמודדות קשה מול מתחרים נוספים, והתבססה על יכולתנו לספק את הטכנולוגיות החדשניות ביותר של רדאר AESA ומערכות לוחמה אלקטרונית. לאלתא היסטוריה ארוכה של אספקת מוצרים מודרניים וחדשניים המעניקים ללקוחותינו יתרון בשדה הקרב המודרני".

תגיות