אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיוס האג"ח של חברת הביטוח מגדל נתקל בקשיים צילום: ריפליי הפקות צילום

גיוס האג"ח של חברת הביטוח מגדל נתקל בקשיים

תנאי השוק התנודתיים מקשים על השגת היעד לגיוס של 1.4 מיליארד שקל - לפי ההערכות הגיעו עד כה מחצית הביקושים

11.12.2018, 16:56 | רחלי בינדמן

גיוס החוב של חברת הביטוח מגדל נתקל בקשיים, לנוכח תנאי השוק התנודתיים. לפי הערכות הגיעו עד כה מחצית הביקושים -הערב (ג') בשעה 18:00 תושלם פתיחת המעטפות ויתברר אם מגדל גברה על תנאי השוק הלא פשוטים והצליחה לעמוד ביעד.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי התשקיף מגדל מעוניית לגייס את החוב בריבית מקסימאלית של 4.1% ומח"מ 7 שנים - אם המוסדיים ידרשו ריבית גבוהה יותר תצטרף מגדל לצאת לגיוס חדש. אתמול בוטלה הנפקת אג"ח של הכשרה, שהיום מנסה שנית . 

גיוס החוב הנוכחי הוא אסטרטגי עבור חברת הביטוח שבשליטת שלמה אליהו - מגדל נדרשת לחזק את ההון העצמי שלה במסגרת תקנות הסולבנסי 2 ומדיניות הלימות ההון שהגדיר לאחרונה הדירקטוריון - תוספת של 3% בעודף ההון בכל שנה (עומד עתה על 103%). 

הההנפקה עשויה להשפיע מאד גם על בעל השליטה אליהו שבאחרונה מגלה סימנים שברצונו למשוך דיבידנד בקרוב ממגדל - בין היתר על רקע שיפור בסיס ההון ועמידה ביעד ההון הרגולטורי. אליהו פנה לאחרונה למחזיקי האג"ח של אליהו הנפקות, דרכה גייס לפני שנה 1.3 מיליארד שקל, וביקש מהם אישור לשנות את תנאי הסדרה.

התנאים הקיימים מונעים חלוקת דיבידנד מאליהו הנפקות - זאת גם אם מגדל החזקות שמוחזקת ב70% על ידי אליהו הנפקות תקבל דיבידנדים ממגדל ביטוח שתרצה לחלקם. בסוף החודש תתקיים אסיפת אג"ח של אליהו הנפקות והמחזיקים צפויים לדרוש פיצוי מאליהו על ההקלה הזו בדמות תוספת ריבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות