אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחאת האפודים הצהובים הגיעה לת"א: מאות מפגינים נגד עליות המחירים, כמה נעצרו צילום: מאור סוויסה

מחאת האפודים הצהובים הגיעה לת"א: מאות מפגינים נגד עליות המחירים, כמה נעצרו

לדברי שי כהן, ממובילי המחאה, היעד בשלב ראשון, הוא להביא לעצירה לאלתר של התייקרויות החשמל והמים והגלגול שלהן על מוצרי המזון. בשלב השני מבקשים המוחים את פירוק המונופולים מכוחם והורדת יוקר המחיה

14.12.2018, 13:45 | נורית קדוש

גל עליות מחירי המזון, החשמל והמים, הוציאה מאות מוחים לצומת עזריאלי, להפגנה שהובילו פעילים חברתיים מכמה קבוצות. כמה מהמפגינים נעצרו בעימותים עם שוטרים.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי שי כהן, ממובילי המחאה, היעד בשלב ראשון, הוא להביא לעצירה לאלתר של התייקרויות החשמל והמים והגלגול שלהן על מוצרי המזון. בשלב השני מבקשים המוחים את פירוק המונופולים מכוחם והורדת יוקר המחיה גם מרמתו הנוכחית.

המוחים מתנגדים להקמת ועדות ודורשים ששר האוצר ושר האנרגיה יחתמו על צו פיקוח על מחיר הגז ויחתכו את המחיר ב-60%-70%: "במקום מחיר של יותר מ-6 דולרים, על המחיר לרדת לרמה של 2 דולרים ליחידת גז. זה לא רק יעצור את ההתייקרות זה יביא להורדת יוקר המחיה".

המוחים דורשים יישום עיקרי ההמלצות מרפורמת המזון שנקברה - שבירת קרטל חברות המזון וכן קידום תחרות בשוק עם עידוד הקמת בנקים חדשים והגברת הניידות של הצרכנים. יקדם תחרות בכל ענפי המשק.

מחאת האפודים בתל אביב, צילום: מוטי קמחי מחאת האפודים בתל אביב | צילום: מוטי קמחי מחאת האפודים בתל אביב, צילום: מוטי קמחי

ההפגנה בעזריאלי, צילום: מאור סוויסה ההפגנה בעזריאלי | צילום: מאור סוויסה ההפגנה בעזריאלי, צילום: מאור סוויסה

שוטרים מתעמתים עם מפגינים, צילום: מוטי קמחי שוטרים מתעמתים עם מפגינים | צילום: מוטי קמחי שוטרים מתעמתים עם מפגינים, צילום: מוטי קמחי

כהן אמר: "ממשלת ישראל צריכה לדון במשבר הזה כבר בישיבתה הקרובה בראשון, ולהחליט לשים סוף להתייקרויות לפני שכל הארץ תבער. כל משפחה בישראל הולכת לאבד מאות עד אלפי שקלים בחודש בעקבות ההתייקרות. מנהריה עד שדרות ואילת, הציבור לא יכול ולא מוכן לשלם יותר על הפקרתו. מזון חשמל ומים אינם מותרות".

רם שפע, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית: "אנחנו חוזרים לרחובות כי אנחנו לא יכולים לשתוק יותר. המחירים עולים, ואנחנו מושיטים את הלחי השנייה לעוד סטירה, ועוד גזירה כלכלית. למרות שיהיה מי שינסה לסווג זאת כך, זה לא עניין של שמאל או ימין. יוקר המחיה משפיע ופוגע בכל אזרח ואזרחית במדינה, מדרום עד צפון. זה הזמן שלנו לשים את הקו האדום ולהגיד - עד כאן. אנו דורשים מהממשלה התערבות מיידית, תחזרו בכם מעליית המחירים, אם לא, השטח יבער. אני קורא לכל הסטודנטים והסטודנטיות, לכל הצעירים בישראל - בואו מחר להפגין על העתיד שלכם".

*אור-לי ברלב, ממובילי מחאת האפודים הצהובים מסרה: "שנים אנו מתריעים על מחירי הגז המופקעים שמגולגלים לחשבונות חשמל גבוהים שכעת עומדים להתייקר עוד ולהעלות את יוקר המחיה הגבוה ממילא. אבל הציבור מתעורר, כי הוא מבין שהוא נשדד. למעט שכבה צרה למעלה, רוב הציבור מרגיש היטב בארנק איך הכסף שלו זורם להעשרת הטייקונים, בסיוע של השלטון".

למרות שפעילי המחאה ביקשו להבהיר כי כל ניסיון של פוליטיקאים משמאל או מימין לנכס לעצמם את המאבק או את תוצאותיו צפוי להיכשל, פעילי יש עתיד הקדימו והגיעו לצומת עם שלטים ובלוני הליום צהובים עם שם המפלגה.

המוחים קיימו דקת דומיה לזכר החיילים שנפלו אתמול.

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
עליות המחירים בישדאל
יש כאן ממשלה של חזירים שבראשה עומד הדיקטטור נתניהו. כשמצאו את הגז בים שזה אוצר טבע ששייך לכולנו אמרו שזה יוריד את כל המחירים במשק... וכך אכן היה צריך להיות..נו ? אז קרה משהו ? כצפוי לא. ממשלת החזירים דאגה לתשובה לשלשל לכיסו מאות מיליונים שוב על חשבון הציבור כאילו שהגז הוא רכושו הפרטי. לצערי לעולם לא תהיה כאן בארץ הקודש מחאה אמיתית ( כמו שהצרפתים יודעים לעשות......אז תמשיכו ללבוש אפודים צהובים...כחולים...ירוקים...או כל צבע שתירצו...זה ממש ידקדק לגנבים שם למעלה...
.מגן יצחק  |  22.12.18
לכל התגובות