אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פז תעבור על התקנון של עצמה אם לא תבחר היום יו"ר דירקטוריון זמני צילום: רמי חכם, אוראל כהן

פז תעבור על התקנון של עצמה אם לא תבחר היום יו"ר דירקטוריון זמני

לפי תקנון חברת האנרגיה היא לא יכולה לפעול ללא יו"ר יותר מ־90 יום. ועדה מהדירקטוריון מסננת מועמדים לתפקיד הדירקטור העשירי, שמתוכם ייבחר בעוד יותר מחודש מי שיתמודד מול שקדי על תפקיד היו"ר הקבוע

16.12.2018, 07:43 | רחלי בינדמן

היום הוא היום האחרון שבו חברת האנרגיה פז יכולה לפעול ללא יו"ר מכהן, לפי התקנון שלה. הדירקטוריון ייאלץ למנות היום יו"ר זמני לחברה. מאז אוקטובר, אז התפטר יצחק עזר מתפקידו, אין יו"ר לדירקטוריון החברה המנוהלת על ידי יונה פוגל. אמנם לאחר התפטרות עזר כיהן כיו"ר זמני לכמה ימים גבי רוטר, מנכ"ל והבעלים של קבוצת קסטרו שכיהן כדירקטור בפז, אך הוא פרש מדירקטוריון פז - החלטה שקיבל ללא קשר לאירועים, כדי להתמקד בקסטרו.

קראו עוד בכלכליסט

לפי תקנון החברה, היא יכולה לתפקד ללא יו"ר לתקופה רצופה שלא תעלה על 90 יום. אמנם בנובמבר, קצת אחרי פרסום דו"חות הרבעון השלישי של פז, הבהיר פוגל שכל ישיבת דירקטוריון בוחרים יו"ר זמני לאותה ישיבה, אך בפועל אין יו"ר רציף - אפילו לא יו"ר זמני.

בסמוך להתפטרות עזר, שהעלה שורת טענות נגד הממשל התאגידי בחברה, שנבדקות בימים אלו על ידי רשות ני"ע, נבחרו לדירקטוריון פז שלושה דירקטורים חדשים – שלושתם הוצעו על ידי גופים מוסדיים המחזיקים בפז – חברה הנסחרת ללא גרעין שליטה. השלושה הם עודד גילת שמונה לדח"צ, ואריק שטיינברג ואליעזר שקדי – שניהם דירקטורים רגילים.

שקדי, בעבר מנכ"ל אל על, התמודד על תפקיד היו"ר מול מנכ"ל אסם לשעבר איציק צאיג. היה ברור שאחד מהם יתמנה ליו"ר החברה שכן רק דירקטור רגיל יכול להתמנות לתפקיד, ולמעט שטיינברג שלא מעוניין בו, היתר הם דח"צים או בלתי תלויים.

אלא שאז שלח בית ההשקעות מיטב דש מכתב לחברה, שבו הוא דורש לשנות את התקנון ולהוסיף דירקטור עשירי שיתמודד למעשה מול שקדי על כיסא היו"ר, בטענה שנדרש יו"ר בעל שיעור קומה שיוכל לשמש כיו"ר חזק למול המנכ"ל הדומיננטי. במיטב דש ייעדו לתפקיד את אברהם ביגר, המנכ"ל המיתולוגי של פז ומי שכיהן כיו"ר מכתשים אגן ושופרסל. ואמנם, לפני שבועיים אישרה האסיפה הכללית של פז את הצעת מיטב דש לשנות את התקנון. אלא שהפרוצדורה למינוי יו"ר קבוע עוד רחוקה מלהסתיים.

כעת, לפי תקנון פז, מונתה ועדת מינויים המורכבת מהדח"צים כדי לבחור שני מועמדים שיתמודדו על הכיסא הנוסף, ולסנן מועמדים שיגיעו ממוסדיים ומהוועדה עצמה. בעבר, הדח"צים של פז עמדו לצד פוגל בחילוקי הדעות עם עזר. אך כעת הצטרף כאמור דח"צ חדש, שהוצע על ידי מיטב דש, והוא עשוי לוודא שביגר יהיה אחד המועמדים. ל"כלכליסט" נודע כי מלבד ביגר, הציעו מוסדיים מועמדים נוספים, כך שייתכן בסופו של דבר ביגר לא יהיה בין המועמדים שיובאו להצבעת אסיפת בעלי המניות.

מימין: אליעזר שקדי ואברהם ביגר, צילום: רמי חכם, אוראל כהן מימין: אליעזר שקדי ואברהם ביגר | צילום: רמי חכם, אוראל כהן מימין: אליעזר שקדי ואברהם ביגר, צילום: רמי חכם, אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות