אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשואות האג"ח באלון רבוע של בן משה ממשיכות לטפס צילום: עמית שעל

תשואות האג"ח באלון רבוע של בן משה ממשיכות לטפס

לאחר שבן משה לא הצליח להשלים את עסקת אפריקה במועד וביקש ארכה ממחזיקי האג"ח חצו תשואות האג"ח את הסף של 7% - ההנחה בשוק היא שבן משה יתקשה לגייס בתנאים הקיימים את הסכום הנדרש לעסקת אפריקה

16.12.2018, 14:00 | גולן חזני

אגרות החוב של אלון רבוע כחול, החברה שבבכעלות מוטי בן משה, ממשיכות בנסיגה של ההימים האחרונים - אגרות החוב (אלון רבוע ד') יורדות היום בשיעור 0.6% והתשואה עליהן חוצה את רף 7% ועומדת על 7.2%. 

קראו עוד בכלכליסט

העלייה בתשואות האג"ח מקשה עוד יותר על הגיוס המתוכנן של אלון רבוע, בהיקף של 800-700 מיליון שקל - סכום אותו צריך בן משה על מנת לממן את רכישת השליטה באפריקה נכסים. 

התשואות על האג"ח של אלון הן סמן לשיעור הריבית שצפויה אלון רבוע לשלם עבור ההלוואה, ובתשואה הקיימת מדובר בשיעורי ריבית גבוהים שבן משה לא ישמח להעמיד.כך, העליה בתשואות משקפת בפועל את ההנחה בשוק שבן משה יתקשה להשלים את העסקה בתנאים הנוכחיים.

במסגרת העסקה רוכשת אלון רבוע כחול  את השליטה באפריקה נכסים תמורת 1.29 מיליארד שקל במזומן, וסכוטם נוסף של כ-130 מיליון שקל בתשלומים דחויים. התנאים המתלים לעסקה לא מולאו על יום חמישי האחרון, המועד האחרון שנקבע בהסכם, כך שמחזיקי האג"ח באפריקה מהם רוכש בן משה את החברה אינם עוד מחוייבים לביצועה.  

העובדה ששווי הנכסים נקבע בהסכם עם בן משה על 2.3 מיליארד שקל (אפריקה נכסים, אפריקה השקעות ודניה סיבוס) ועלה מאז לשווי של כ-2.55 מיליארד שקל לפי חישוב מחזיקי האג"ח, מקשה על המחזיקים להעניק ויתורים לבן משה לנוכח אי עמידה במועד שנקבע ולאחר אסיפת המחזיקים שנערכה ביום חמישי הם צפויים לדרוש ממננו ריבית של 10 מיליון שקל על כל חודש של דחייה בעיסקה.

בדיווח שהוציאה היום (א') אלון רבוע כחול לבורסה היא מציינת כי היא ואקסטרה, החברה הפרטית של בן משה (שביצעה את החלק האחר בעיסקת אפריקה) פנו למחזיקי האג"ח וביקשו שמועד קבלת האישורים יידחה עד ל-31 בינואר. המשמעות היא שהעיסקה במקרה כזה תושלם רק בסוף פברואר, שכן מרגע קבלת האישורים יש לבן משה 21 ימי עסקים להשלים את העיסקה, כלומר לגייס את הסכום (800-700 מיליון שקל כאמור) ולהעביר את התמורה למחזיקי האג"ח.

מוטי בן משה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות