אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם השניה ברציפות: רוטשטיין דוחה גיוס של 60 מיליון ש' - בשל תנאי השוק צילום: עודד קרני

בפעם השניה ברציפות: רוטשטיין דוחה גיוס של 60 מיליון ש' - בשל תנאי השוק

בינואר הקרוב אמורה חברת הנדל"ן בניהולו של אבישי בן חיים לפרוע תשלום קרן בשתי סדרות האג"ח שלה בהיקף של 52 מיליון שקל

18.12.2018, 13:21 | גולן חזני

שוק הנפקות האג"ח מקשה על מיחזור חוב של החברות, בעיקר חברות הנדל"ן. חברת הנדל"ן רוטשטיין בראשות המנכ"ל אבישי בן חיים הודיעה למשקיעים כי החליטה לדחות את הנפקת אגרות החוב, סדרה ז' שתוכנן במקור להיום (יום שלישי).

קראו עוד בכלכליסט

דחיית ההנפקה באה למרות שרק אתמול הפיצה חברת החיתום של פועלים אי.בי.אי בראשות עופר גרינבאום נייר הפצה למשקיעים, שבישר שההנפקה תתקיים היום כמתוכנן – כאשר התשואה המקסימלית המוצעת למשקיעים עומדת על כ-6.4%.

לא מדובר בדחייה הראשונה של רוטשטיין ופועלים אי.בי.אי בסיבוב ההנפקה הנוכחי.ביום שני שעבר, בתום רוד-שואו שקיימה, כבר הפיצה חברת החיתום נייר הפצה שבישר על הנפקה ביום שלישי שעבר בתנאים דומים – גיוס שכאמור שנדחה להיום ונדחה שוב למועד בלתי ידוע.

דחיית ההנפקה עשויה ליצור לחברה אתגר. שכן, בחודש הבא אמורה רוטשטיין לפרוע כ-52 מיליון שקל הכוללים תשלומי קרן וריבית עבור מחזיקי האג"ח מסדרה ד' ומסדרה ה'. לרוטשטיין 3 סדרות נסחרות של אגרות חוב בהיקף כולל של כ-200 מיליון שקל ע.נ. אגרות החוב של רוטשטיין נסחרות בתשואות נמוכות יחסית של 4.5%-6%, ואולם בגיוס הנוכחי הציעה החברה למשקיעים תשואה אפקטיבית גבוהה יותר.

רוטשטיין הציעה למחזיקי האג"ח שיעבוד על עודפים מפרויקט ברחוב תש"י ברמת גן, וכן שיעבוד על עודפים בפרויקט להקמת 110 יחידות דיור בשני שלבים בפרדסיה.

מי שהובילה בשנים האחרונות את גיוסי ההון של רוטשטיין הייתה חברת החיתום של בנק לאומי, לאומי חיתום, אז בראשות עופר גרינבאום. החברה העבירה אליה את הפעילות לאחר מספר גיוסים שביצעה שנים קודם לכן בהובלת

פועלים אי.בי.אי. לאחרונה חזרה רוטשטיין לחיק פועלים – לאחר שגרינבאום עזב את לאומי ומונה למנכ"ל פועלים אי.בי.אי.

אבישי בן חיים מנכ"ל חברת רוטשטיין, צילום: עודד קרני אבישי בן חיים מנכ"ל חברת רוטשטיין | צילום: עודד קרני אבישי בן חיים מנכ"ל חברת רוטשטיין, צילום: עודד קרני

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות