אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנטרופי דורשת מאוברסיז להפחית את דמי הניהול של פלר צילום: פז בר

אנטרופי דורשת מאוברסיז להפחית את דמי הניהול של פלר

חברת הייעוץ מנהלת מגעים עם אוברסיז, שאף הביאו לדחיית אסיפת בעלי המניות שבה אמור הנושא לעלות להצבעה. לפי ההסכם המוצע, חברת הלוגיסטיקה תשלם לבעל השליטה באמיליה פיתוח, שמשמש יו"ר אוברסיז בשליש משרה, 401 אלף שקל בשנה

20.12.2018, 08:11 | חזי שטרנליכט

חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי מנהלת מגעים עם אוברסיז, שמוחזקת (36.9%) מאז הקיץ האחרון על ידי אמיליה פיתוח שבשליטת עודד פלר, שמשמש גם יו"ר אוברסיז, להקטנת דמי הניהול, כך נודע ל"כלכליסט". אוברסיז, שעוסקת בעיקר בשירותי הלוגיסטיקה בנמלי הים, הודיעה אתמול על דחיית אסיפה של בעלי המניות שזומנה ל־24 בדצמבר, ל־7 בינואר. הדחייה נומקה בצורך לקיים "דיונים עם בעלי המניות של החברה, גופים מוסדיים וחברות שמייעצות למוסדיים". באוברסיז בחרו שלא להגיב.

קראו עוד בכלכליסט

במתכונתם הנוכחית שהוצעה, לפני השלמת המשא ומתן וגם לפני שאנטרופי פרסמה נייר עמדה רשמי למוסדיים, מדובר בהסכם ניהול לאמיליה פיתוח שבעלי המניות נדרשים לאשר, שיחול רטרואקטיבית מ־21 באוגוסט השנה לתקופה של שלוש שנים. לפי הדיווח למשקיעים, דמי הניהול שתשלם אוברסיז לאמיליה פיתוח עבור 2018 - לפי תנאי ההסכם הנוכחי - היו צפויים להסתכם ב־847 אלף שקל. הם מורכבים מדמי ניהול שנתיים של 665 אלף שקל, ובונוס מוערך של כ־182 אלף שקל.

כמו כן, לפי הסכם הניהול המוצע, זכאי פלר, לתגמול של 401 אלף שקל בשנה, שמורכבים מדמי ניהול של 219 אלף שקל ומענק של 182 אלף שקל. זאת, תמורת 36% היקף משרה כיו"ר פעיל, לפי תנאי שכר של 1.6 מיליון שקל למשרה מלאה.

עודד פלר בעל שליטה יו"ר אמיליה פיתוח, צילום: פז בר עודד פלר בעל שליטה יו"ר אמיליה פיתוח | צילום: פז בר עודד פלר בעל שליטה יו"ר אמיליה פיתוח, צילום: פז בר

בהודעת אוברסיז למשקיעים, נטען בין השאר כי היא "זקוקה ליו"ר דירקטוריון פעיל, שיהיה הגורם האמון מטעם הדירקטוריון על הנהלת החברה, ייעץ וייתן ליווי שוטף בתחומי הפעילות ובפיתוח עסקי, ישתתף בדיוני האסטרטגיה ובישיבות ההנהלה של החברה ושל תאגידים בשליטתה".

ביולי האחרון מכרה קרן פימי של ישי דוידי את השליטה באוברסיז (25.5%) לאמיליה פיתוח תמורת 96 מיליון שקל. עבור פימי היה מדובר בתשלום בפרמיה של 27%. לאחר ההודעה זינקה המניה ב־4.8% באותו יום - 4 ביולי, אך מאז צנחה בכ־17%.

בין המוסדיים שמחזיקים באוברסיז נמצאים חברת הביטוח הראל, שמחזיקה דרך זרועות החיסכון שלה ביותר מ־7%; ילין לפידות עם 6.3%; כלל ביטוח עם 9.2% ומגדל ביטוח עם 7.94% מאוברסיז. סך האחזקות של המוסדיים בחברה מסתכמות ב־37.5% מהמניות שלה.

אמיליה פיתוח, שנשלטת על ידי פלר (82.3%), פועלת בארבעה תחומים: מוצרי טיפוח, צנרת וסנטיציה, שירותי הפצת כימיקלים וחומרי גלם לתעשייה ושירותים לוגיסטיים. אמיליה פיתוח חתמה את הרבעון השלישי של השנה עם רווח נקי של 13.67 מיליון שקל - ירידה של 15.3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. מניית אמיליה פיתוח ירדה מתחילת השנה ב־21%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות