אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין מתכננת חוק שיעודד פעילות חברת טכנולוגיה זרות בשטחה צילום: שאטרסטוק

סין מתכננת חוק שיעודד פעילות חברת טכנולוגיה זרות בשטחה

עד כה, נדרשו חברות שפעלו בשטחה להעביר טכנולוגיה לידי גורמים מקומיים, מה שהיווה מחסום בחדירתן למדינה. עתה נשקלת הצעת חוק שתבטל זאת, ואף תקל על חברות זרות להעביר רווחים מחוץ לסין. המטרה: לצמצם את המתח בינה ובין ארה"ב ואת השפעות מלחמת הסחר עמה

25.12.2018, 10:34 | עומר כביר

סין שוקלת לקדם הצעת חוק שתאסור על ממשלות אזוריות לחייב חברות טכנולוגיה זרות להעביר טכנולוגיה למדינה או להגביל את הגישה שלהן לשווקים - כך מדווחים כלי תקשורת במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי בלומברג, העיתון הסיני People’s Daily דיווח ששר המשפטים של סין, פוּ גֶ'נְגְחְווָה, אמר למחוקקים שהצעת החוק תגן על הקניין הרוחני של משקיעים זרים ותעודד העברה מרצון של טכנולוגיה, אך תאסור על העברה בכפייה תוך שימוש בכוח ממשלתי.

מלחמת סחר? סין מנסה להרגיע את המצב, צילום: שאטרסטוק מלחמת סחר? סין מנסה להרגיע את המצב | צילום: שאטרסטוק מלחמת סחר? סין מנסה להרגיע את המצב, צילום: שאטרסטוק

אם יאושר, החוק ייצור מנגנון שיאפשר למשקיעים מחו"ל באזורים מסוימים לקבל יחס זהה לזה של חברות מקומיות בכל הנוגע לסיוע ותמיכה ממשלתית. כן יאפשר החוק לחברות זרות להעביר מחוץ לסין, בקלות, רווחים שנצברו במדינה.

לפי כמה הערכות, הצעת החוק מהווה מענה לתלונות מצד ארה"ב על הקשיים שחברות אמריקאיות נתקלות בהם בבואן לפעול במדינה, והיא מהווה ניסיון להשקיט את מלחמת הסחר בין שתי המעצמות. "מגוון רחב של מומחים מסכימים שסין שוב ושוב מאלצת חברות בינלאומיות זרות להעביר טכנולוגיה לחברות מקומיות כתנאי לכניסתן לשוק", ציין פרופ' לי בראנסטטר, מרצה לכלכלה מאוניברסיטת קרנגי מלון, לפי דיווח ב-CNBC. "סין כשלה בקביעות להגן על קניין רוחני של חברות זרות שעושות עסקים בסין".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות