אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ: השופטת פוזננסקי-כץ מפרשת המסרונים לא תודח מתפקידה צילום: אתר בתי המשפט

בג"ץ: השופטת פוזננסקי-כץ מפרשת המסרונים לא תודח מתפקידה

שופטי בג"ץ קבעו כי הרכב בית הדין המשמעתי לא היה צריך להדיח את השופטת - והסתפקו בנזיפה בלבד

27.12.2018, 16:35 | משה גורלי

השופטת רונית פוזננסקי-כץ לא תודח. בית המשפט העליון הפך את פסק דינו של בית הדין המשמעתי שהורה על הדחתה של השופטת בגלל החלפת המסרונים עם עו"ד ערן שחם שביט מרשות ניירות ערך שטיפל בהליכי המעצר בתיק 4000 (פרשת בזק).

 

קראו עוד בכלכליסט

בית המשפט העליון העמיד את עונשה של פזננסקי-כץ על נזיפה, "חופשת השעיה" שתתארך כחופשה ללא תשלום עד 22 במרץ 2019, הימנעות מדיון בהליכים פליליים למשך שנתיים והשבת השכר המופחת ששולם לה בתקופת ההשעיה.

התוצאה הזו נולדה מחילוקי דעות בין השופטים נעם סולברג ועוזי פוגלמן שסבר כי יש להשאיר על כנו את עונש ההדחה. השופטת דפנה ברק-ארז הצטרפה לסולברג, וכך נוצר הרוב להקלה בעונש.

פוזננסקי-כץ הורשעה באפריל האחרון בעבירה של התנהגות לא הולמת, לאחר ששיחותיה עם עו"ד שחם שביט מרשות ניירות ערך בוואטסאפ לקראת הארכת המעצר של בכירי חברת בזק הודלפו לתקשורת.

בית הדין המשמעתי החליט על הדחה בניגוד להסכמה שהושגה בין נציגי שר המשפטים איילת שקד (שהיא הקובלת בבית הדין המשמעתי) לבין נציגי השופטת. ואולם בהיעדר האפשרות להגיש ערעור נגד פסיקת בית הדין, עתרה השופטת לבג"ץ.

בית הדין קבע שאין בסמכותו להשעות שופט לתקופה קצובה, עליו להיצמד לעונשים הקבועים בחוק ולכן נדרש לעונש ההרחקה לצמיתות, שהוא החמור מכולם. זאת אף שהתברר כי נסיבות ההתקשרות בין השופטת לנציג התביעה לא היטו משפט אלא אפילו סייעו לתוצאה צודקת.

 

אתמול קיבל בית המשפט המחוזי בירושלים את ערעורו של עו"ד שחם שביט, וקבע כי הוא יחזור לתפקידו כיועמ"ש מחלקת החקירות בעוד כחודשיים. שחם שביט הגיש ערעור לאחר שבית הדין של נציבות שירות המדינה דחה הסדר טיעון שאליו הגיע עם הנציבות, לפיו הוא יינזף ויושעה מתפקידו למשך 9 חודשים. בית הדין ביקש להרחיקו מהתפקיד עד 2021. כאמור, המחוזי בירושלים קיבל את הערעור וקבע שיש לאמץ את הסדר הטיעון.

 

רוןנית פוזננסקי-כץ, צילום: יריב כץ רוןנית פוזננסקי-כץ | צילום: יריב כץ רוןנית פוזננסקי-כץ, צילום: יריב כץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות