אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין מתירה לראשונה יבוא אורז מארה"ב צילום: shutterstock

סין מתירה לראשונה יבוא אורז מארה"ב

סימן נוסף להפשרת יחסי הסחר, לאחר החלטת דונלד טראמפ ושי ג'ינפינג להקפיא הטלות מכסים מתוכננות; במקביל, נציגים של שתי המדינות מתוכננים להיפגש בינואר להמשך הדיונים על הסכם סחר

28.12.2018, 14:56 | שירות כלכליסט
סין מאפשרת לראשונה יבוא של אורז מארה"ב. מהלך שנתפס על ידי האנליסטים כסימן להתחממות הקשרים בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם, שהיו עסוקות מרבית השנה בהטלות מכסים הדדיות.

קראו עוד בכלכליסט

האישור התפרסם היום (ו') באתר של משרד המכס הסיני. במקביל, נציגים של שתי המדינות מתוכננים להיפגש בינואר להמשך הדיונים על הסכם סחר, זאת לאחר שמנהיגי המדינות הסכימו על הקפאת המכסים המתוכננים על סחורות בשווי מיליארדי דולרים.

בשלב זה לא ברור כמה אורז סין תרכוש מארה"ב. המדינה לרוב מייבאת את האורז ממדינות באסיה, והמהלך, המגיע לאחר שנים של דיונים, מצביע על פתיחות מוגברת מצד הסינים.

שקי אורז, צילום: בלובמרג שקי אורז | צילום: בלובמרג שקי אורז, צילום: בלובמרג

לפי ההצהרה של המכס הסיני, ניתן אישור מיידי ליבוא של אורז חום, אורז לבן ואורז שבור מארה"ב, כל עוד המשלוחים יעמדו בתקנות.

"אישור יבוא האורז האמריקאי מצביע על שיפור ביחסים בין ארה"ב וסין", אמרה שרי זהאנג, אנליסטית בתחום החקלאות בחברת הייעוץ JCI. Zhang.

להערכתה, הזמנות האורז המיובא יגיעו בעיקר מחברות ממשלתיות. עם זאת, בכירים במכון מחקר המקושר לממשלה הסינית ציינו כי מחירי האורז האמריקאי אינם תחרותיים בהשוואה לאורז מדרום אסיה, ולכן יש להתייחס למהלך יותר כאל מחווה של רצון טוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות