אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ורמוס נגד בנק ירושלים: דורש מדקסיה לא לדחות את האסיפה לאישור המיזוג עם דיסקונט צילום: אוראל כהן

ורמוס נגד בנק ירושלים: דורש מדקסיה לא לדחות את האסיפה לאישור המיזוג עם דיסקונט

בשבוע שעבר פנה בנק ירושלים לדקסיה בבקשה לשקול מחדש את הצעתו למיזוג תוך דחיית אסיפת בעלי המניות לאישור המיזוג עם דיסקונט - קרן נוקד קפיטל של ורמוס מתנגדת לדחייה

30.12.2018, 09:36 | רחלי בינדמן

קרן הגידור נוקד קפיטל של רועי ורמוס ושלומי ברכה לא אוהבת את הבלאגן שמכניס בנק ירושלים להליך המיזוג של בנק דקסיה. הקרן המחזיקה ב- 4.8% פנתה לדקסיה במכתב, בדרישה לקיים את אסיפת בעלי המניות לאישור המיזוג עם בנק דיסקונט במועדה המקורי, 3 בינואר - הבנק מפרסם הבוקר את המכתב בדיווח לבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה של נוקד מגיעה בעקבות הפנייה שהעביר בנק ירושלים לדירקטוריון דקסיה ביום רביעי שעבר, בבקשה לשקול מחדש את הצעתו למיזוג, במקום העסקה עם דיסקונט. בנוקד מזכירים את תנאי השוק ההפכפכים ככאלו שמחייבים לסגור את העסקה מול דיסקונט במהירות ולא לדחות אותה תוך רמיזה ברורה שלא להענות לבקשה של בנק ירושלים.

בנק דקסיה ניהל בחודשים האחרונים תהליך של איתור רוכש לבנק וניהל הליך היתמחרות לקראת מכירה. ב-11 בנובמבר החליט דירקטוריון דקסיה לקבל את מתווה העסקה שהציע לו בנק דיסקונט חודשיים קודם לכן ולהעדיף אותו על פני הצעה שהעביר בנק ירושלים. דיסקונט מעוניין לאחר השלמת העסקה למזג את דקסיה עם בנק מרכנתיל שנמצא בבעלותו המלאה.  

לפי מתווה העסקה שאושרה, דיסקונט רוכש 100% ממניות דקסיה תמורת 670 מיליון שקל במזומן - סכום כמעט זהה להון העצמי של הבנק נכון לסוף הרבעון השני של השנה (אפריל־יוני). במועד החתימה על הסכם העקרונות הראשוני בין הצדדים בחודש ספטמבר היה המחיר האמור גבוה ב־17% משווי השוק של דקסיה, שעמד על 573 מיליון שקל. נכון להיום עומד שווי השוק של דקסיה על 580 מיליון שקל.

בתחילת נובמבר העביר בנק ירושלים הצעה משלו לרכישת דקסיה, בסכום של 730 מיליון שקל. ואולם בעוד שההצעה של דיסקונט היתה כולה במזומן, ההצעה של ירושלים כללה רק 350 מיליון שקל כרכיב של מזומן, ואילו 380 מיליון שקל ממנה היו מרכיב של מניות החברה הממוזגת (27%), שיקבלו בעלי המניות הנוכחים של דקסיה לאחר השלמת המיזוג המוצע.

דירקטוריון דקסיה ישראל בחן את ההצעה המעודכנת של ירושלים על אף ההתנגדות של דיסקונט, שטען כי לפי תנאי מזכר ההבנות שנחתם ביניהם, דקסיה מחויב שלא להיכנס למו"מ עם גורם נוסף עד 22 בנובמבר, המועד הסופי לחתימת הסכם הרכישה. בדקסיה טענו כי הם לא מתכוונים להיכנס למו"מ כזה אלא רק לדון בהצעה כפי שמאפשר להם ההסכם עם דיסקונט.

ימים ספורים לאחר הגשת ההצעה של ירושלים החליט הדירקטוריון בדקסיה כי הוא מעדיף את הצעת דיסקונט. "הדירקטוריון ביקש חוות דעת כלכליות מפרופ' אמיר ברנע ומבנק ההשקעות המלווה את הבנק בתהליך זה המנתחות את הצעתכם ואת התמורה המוצעת בה לבעלי מניות הבנק", נאמר בהודעה שהועברה לבנק ירושלים על דחיית ההצעה.

כאמור, בשבוע שעבר פנה ירושלים לדקסיה וביקש כי יבחן שוב את הצעתו "באופן ייסודי ומקצועי ולצורך כך ייפגש עם נציגי הבנק על מנת לבחון את הצעת הבנק והאפשרויות הגלומות בה כשברשותו המידע הנדרש לשם כך, שלא היה ברשות בנק דקסיה בעת שדחה את הצעת הבנק". עתה מגיעה תגובת נוקד לניסיון המחודש של ירושלים.

רועי ורמוס ושלומי ברכה , צילומים: יובל חן, תומי הרפז רועי ורמוס ושלומי ברכה | צילומים: יובל חן, תומי הרפז רועי ורמוס ושלומי ברכה , צילומים: יובל חן, תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות