אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה נסגר עם תביעת המיליונים על הפטנט של קייט פארמה צילומים: מכון ויצמן למדע, אפי שריר

מה נסגר עם תביעת המיליונים על הפטנט של קייט פארמה

פרופ' גידי גרוס תובע חלק מהזכויות על פטנט לתרופה נגד סרטן הדם שפיתח חתן פרס ישראל פרופ' זליג אשחר בקייט פארמה. החברה נמכרה לענקית תרופות אמריקאית בכ־12 מיליארד דולר

31.12.2018, 06:56 | דיאנה בחור ניר
כשפורסם האקזיט של קייט פארמה בסכום עתק של כ־12 מיליארד דולר לגיליאד סיינסז, ענקית תרופות אמריקאית, שמח פרופ' גידי גרוס ממושב אלמגור בצפון בשמחת המעורבים ולא תיכנן מהלך משפטי.

קראו עוד בכלכליסט

לפני 30 שנה הציג פרופ' גרוס במכון ויצמן טכנולוגיה מהפכנית להנדסת תאים במערכת החיסון של חולה כך שיפעלו נגד תאים סרטניים. הטכנולוגיה היתה בבסיס עבודת הדוקטורט שלו בהנחיית פרופ' זליג אשחר. חקר הטכנולוגיה הזאת היה בסיס לטיפולים שפיתחה קייט פארמה נגד כמה סוגי סרטן הדם.

מימין פרופ מימין פרופ' זליג אשחר ופרופ' גידי גרוס | צילומים: מכון ויצמן למדע, אפי שריר מימין פרופ

זמן מה אחרי פרסום האקזיט תבע פרופ' גרוס את פרופ' אשחר, חתן פרס ישראל וממציא הפטנט לתרופה בעת האקזיט, על זכויות של כ־11 מיליון דולר. השניים נמצאים מיוני בגישור בהמלצת שופט בית המשפט המחוזי בלוד יעקב שפסר. המגשר הוא השופט העליון בדימוס יורם דנציגר.

בתביעה שהגיש ב־2017 באמצעות עוה"ד שירלי קדם בן עמי וגלית בונה דרש פרופ' גרוס 15% מהאופציות או המניות שמחזיק אשחר בחברה. שוויין נאמד ב־72 מיליון דולר.

בשיחה עם "כלכליסט" סירב אשחר לומר היכן עומד הגישור והאם פני הצדדים לפשרה. אשחר: "אין לי דבר נגד פרופ' גרוס, שהיה סטודנט שלי, אבל חבל שהידרדרנו לזה". פרופ' גרוס סירב להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות