אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרקליט המדינה על הלחצים בנוגע לתיקי נתניהו: "נמשיך במלאכתנו ללא מורא עד לסיומה"

שי ניצן אמר על גיבוש ההחלטה בנוגע לתיקים: "אנחנו בעיצומו של התהליך ועם סיומו נפרסם הודעה רשמית וברורה". על ההתפתחות בחקירת פרשת הטרור היהודי אמר: "ההתייחסות לטרור אחת היא"

31.12.2018, 11:56 | נעמי צורף

"לא נירא ולא ניחת. לא נירתע מפני איש. נמשיך במלאכתנו ללא מורא עד לסיומה. עד קבלת ההחלטה הנכונה והמקצועית ביותר על ידי היועץ המשפטי לממשלה, בהקדם האפשרי. זה תפקידנו. זו חובתנו. דבר לא יסיט אותנו מדרכנו", אמר פרקליט המדינה שי ניצן בועידת התחזיות של "כלכליסט", לאחר שהתייחס ללחצים המופעלים על הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה בנוגע למועד קבל ההחלטה בתיקים בהם חשוד ראש הממשלה נתניהו.

"לצערנו, לאחרונה אנו עדים לאמירות ולהשתלחויות נגד מערכת אכיפת החוק. כאשר נדמה כי אמירה כזו או אחרת חוצה רף חדש שלא היה מקובל במקומותינו, לא עוברים ימים ספורים ורף חדש, גבוה מקודמו או שמא נמוך ממנו, מתרגש עלינו. מזהירים אותנו, מתרים בנו, וכיוצא בזה".

קראו עוד בכלכליסט

ניצן הזכיר כי לאחרונה, לאחר שהושלמה "עבודת הפרקליטות על המסד הדרוש להכרעה בתיקים אלה, התחלנו בשבוע שעבר דיונים מעמיקים אצל היועץ המשפטי לממשלה לצורך קבלת הכרעתו. לאחר סיום הדיונים כולם, תפורסם המלצתי יחד עם החלטת היועץ המשפטי לממשלה".

שי ניצן, פרקליט המדינה. "עדים לאמירות ולהשתלחויות נגד מערכת אכיפת החוק", צילום: עמית שעל שי ניצן, פרקליט המדינה. "עדים לאמירות ולהשתלחויות נגד מערכת אכיפת החוק" | צילום: עמית שעל שי ניצן, פרקליט המדינה. "עדים לאמירות ולהשתלחויות נגד מערכת אכיפת החוק", צילום: עמית שעל

ניצן הדגיש כי "היועץ המשפטי לממשלה, אנוכי וכל שאר העוסקים במלאכה מחויבים לפעול לסיום הדיונים בהקדם האפשרי. עשינו ונעשה לשם כך מאמץ גדול, אך זאת מבלי לגרוע מיסודיות בחינת התיקים. אנחנו בעיצומו של התהליך ועם סיומו נפרסם הודעה רשמית וברורה".

"טרור הוא טרור הוא טרור. בין אם הוא בא מערבים ובין אם הוא בא מיהודים", אמר ניצן, זאת על רקע ההתפתחות בחקירת פרשת הטרור יהודי ומעצרם של שלושת הנערים ביהודה ושומרון שבוצע אתמול על-ידי המפלג לפשיעה לאומנית במשטרה והשב"כ. "ההתייחסות לטרור אחת היא. יש להלחם בה בכל האמצעים החוקיים. טרור משני הצדדים מסכן את בטחון המדינה. על כך אמונים גורמי הבטחון. אנו מצדנו נוקטים את הצעדים הדרושים כדי לוודא שבמאבק בטרור יופעלו רק אמצעים חוקיים וסבירים ובגדר. כך אנו מפקחים על פעולת גורמי הבטחון ובודקים כל תלונה המוגשת נגדם. כך עשינו וכך נעשה".

"המערכת המשפטית היא שותפה מלאה מאז קום המדינה למאבק הקשה נגד הטרור, ועושה כל שביכולתה כדי לאפשר לממשלה ולצבא להגן על אזרחי המדינה. עם זאת, המערכת המשפטית מקפידה כי פעילות זו תעשה אך ורק במסגרת הדין. במסגרת החוק ובמסגרת חוקי היסוד. לא ניתן לפעול אחרת, כל עוד מבקשים אנו לשמור על ערכינו הבסיסיים, הדמוקרטיים והיהודיים. אכן, אפשר לבטל את המגבלות המשפטיות. אולם המשמעות תהיה ביטול הדמוקרטיה ושלטון החוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות