אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכרז מחיר למשתכן בתל אביב הצליח חלקית: 300 דירות ישווקו צילום: ענת דניאלי

מכרז מחיר למשתכן בתל אביב הצליח חלקית: 300 דירות ישווקו

בפעם השלישית שבה פורסם המכרז, נרכש מתחם אחד מתוך שניים בשטח "מכבי יפו" בדרום תל אביב - בהצעה משותפת של צמח המרמן, לוינשטין ואלעד מגורים של תשובה

31.12.2018, 19:30 | נמרוד בוסו

בפעם השלישית בה פורסם, נסגר מכרז "מכבי יפו" בדרום תל אביב לבניית 1,200 דירות, כ-900 מהן במסגרת יוזמת "מחיר למשתכן" בהצלחה חלקית. זאת לאחר שהחברות צמח המרמן, משולם לוינשטין ואלעד מגורים שבשליטת יצחק תשובה זכו באחד משני המתחמים שיצאו לשיווק במכרז של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י).

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במתחם הכולל 527 יח"ד מהן 299 יח"ד ישווקו במסגרת מחיר למשתכן ו-228 יח"ד ישווקו בשוק החופשי. עבור הקרקע, החברות ישלמו 292 מיליון שקל בתוספת מע"מ. הסכום כולל עלויות פיתוח.

מתחם מכבי יפו, צילום: ענת דניאלי מתחם מכבי יפו | צילום: ענת דניאלי מתחם מכבי יפו, צילום: ענת דניאלי

הסיבה שבגינה התקשתה רמ"י לשווק את הקרקע עד כה היא כי בשטח עשרות מחזיקים אשר אותם על היזם הזוכה לפנות – דבר אשר הרתיע מציעים פוטנציאליים. עם זאת, על פי פרסומים קודמים של רמ"י בנושא, קידום המתחמים המיועדים ל"מחיר למשתכן" לא אמור להיות תלוי בפינוי המחזיקים.

חיים פייגלין, מנכ"ל צמח המרמן אמר בעקבות הזכייה: "אנחנו מאמינים בדרום תל אביב וביפו ופועלים בשוק הדיור התל אביבי כבר שנים רבות. בחרנו להתמודד במכרז בשל השיעור הגבוה של דירות לשוק החופשי".

לדברי שאולי לוטן, מנכ"ל ובעלים של קבוצת משולם לוישטין, "הקבוצה שלנו ממשיכה להרחיב את פעילותה בפרויקט שלישי של תכנית מחיר למשתכן באזורי הביקוש. פרויקט מכבי יפו מאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה לא רק בפריפריה, אלא גם באחד מהאזורים המבוקשים בישראל".

רונן יפו, מנכל אלעד ישראל מגורים ציין כי "בשנים האחרונות יפו נמצאת בתנופת בנייה ופיתוח, המושכת אליה משפחות צעירות המעוניינות לשלב את החיים בתל אביב באזורים שעוד נכונה להם פיתוח והתחדשות לצד אופי החיים ביפו. הקרבה לרכבת הקלה, כמו גם המיקום המרכזי הופכים את אזור מכבי יפו לאחד מהאזורים האטרקטיביים והמיוחדים ביותר בתל אביב עבור משפחות צעירות".

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה