אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ונציה תתחיל לגבות 10 יורו דמי כניסה לעיר צילום: איי אף פי

ונציה תתחיל לגבות 10 יורו דמי כניסה לעיר

המהלך מגיע כתוצאה מעומס המבקרים בעיר, שהופכים את הרחובות לצפופים מדי. בכל שנה מבקרים בוונציה קרוב ל-30 מיליון תיירים

01.01.2019, 09:40 | שירות כלכליסט

ונציה נחשבת כבר לעיר לא זולה במיוחד, אבל עכשיו ביקור בעיר האיטלקית צפוי להתייקר אף יותר. בכירים בעירייה חשפו תוכניות לגבות דמי כניסה של עד 11 דולר (10 יורו) מתיירים המבקרים בעיר. המהלך מגיע כתוצאה מעומס המבקרים בעיר, שהופכים את הרחובות לצפופים מדי. בכל שנה מבקרים בוונציה קרוב ל-30 מיליון תיירים.

קראו עוד בכלכליסט

עומס התיירים כבר גרם לרשויות לנקוט בצעדים מגבילים. כך למשל, בסוף השבוע הראשון של חודש מאי הגבילו בעיר את תנועת התיירים ונקטו בפעולות כדי להפריד בין התיירים והמקומיים המסתובבים במרכז העיר. הצפיפות אף גרמה לתושבים רבים לעזוב את העיר, ואוכלוסיית ונציה הצטמצמה מ-175 אלף תושבים בתקופה לאחר מלחמת העולם השנייה ל-55 אלף כיום.

כיכר סן מרקו בוונציה , צילום: איי אף פי כיכר סן מרקו בוונציה | צילום: איי אף פי כיכר סן מרקו בוונציה , צילום: איי אף פי

ראש העיר לואיג'י ברונארו הכריז על המס החדש בסרטון שפרסם בטוויטר. "החל מהיום, החוק קובע שיגבה מס במרכז ההיסטורי של ונציה", מסר. "זה יעזור לנו לנהל בצורה טובה יותר את העיר, לשמור עליה נקייה ולהציע למבקרים שירותים טובים יותר". עוד הוסיף כי החוק החדש ישפר את איכות החיים של תושבי העיר. גובה המס ישתנה בהתאם לעונות השנה. בתקופות הרגועות יותר הוא יעמוד על בין 2.5-5 יורו לאדם, ויעלה ל-10 יורו בעונת השיא של התיירות.

הצעד זכה לתמיכת התושבים המקומיים. "אני מוצא עצמי לעיתים קרובות תקוע בנתיבים עמוסים", אמר תושב העיר מרקו מאלפנטה. "ונציה מכותרת על ידי תיירים ועלינו להפחית את כמות המבקרים שבאים רק ליום לטובת תיירות 'יוקרתית' יותר. החלופה היא שכולנו פשוט לא נרגיש בנוח בוונציה".

תגיות