אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת דלק מוכרת 30% ממניות חברת ההתפלה IDE ב-530 מיליון שקל צילום: עמית שעל

קבוצת דלק מוכרת 30% ממניות חברת ההתפלה IDE ב-530 מיליון שקל

המניות נמכרות לשותפות אלפא מים, שתחזיק לאחר העסקה ב-80% מהמניות - דלק תישאר עם 20%; התמורה תעמוד על 350 מיליון שקל במזומן ועוד 180 מיליון שקל בדיבידנדים מ-IDE; דלק תרשום רווח של כ-150 מיליון שקל ממכירת המניות

02.01.2019, 09:42 | מיקי גרינפלד וגולן חזני

קבוצת דלק מודיעה הבוקר (ד') על מכירת 30% ממניות חברת ההתפלה IDE לשותפות אלפא מים, המחזיקה כבר היום כ-50% ממניות IDE. לאחר השלמת העסקה תחזיק שותפות אלפא ב-80% מהמניות, לצד קבוצת דלק שתמשיך להחזיק בנתח של 20%.  

קראו עוד בכלכליסט

הרוכשת תשלם לדלק עבור המניות סכום כולל של 530 מיליון שקל. התמוכרה כוללת תשלום של 350 מיליון שקל במזומן, ועוד 180 מיליון שקל בדרך של חלוקת דיבידנדים מ-IDE. דלק בוחנת את ההשלכות החשבונאיות של העסקה ומעריכה בשלב זה כי היא צפויה לרשום בדוחות רווח של כ-150 מיליון שקל ממכירת המניות.

אלפא פרטנרס היא שותפות המנוהלת על ידי אבשלום פלבר ואמיר לנג. כלל ביטוח היא משקיע העוגן בשותפות המוגבלת עם החזקה של 44%, משקיעים נוספים הם קרן ההשתלמות של המורים והגננות (36%), איילון חברה לביטוח (9%) ופלברולנג (11%). מיטב דש והכשרה ביטוח הצטרפו בעסקה הנוכחית לבעלי המניות של אלפא - העסקה עצמה נעשתה באמצעות שותפות שניה, בשם אלפא 2, שהוקמה משיקולי מס.

IDE טכנולוגיות עוסקת בפתרונות טיפול במים - החברה מתמחה בפיתוח, הנדסה, הקמה ותפעול מתקני התפלה תרמית, התפלה ממברנאלית ומפעלי טיפול במים תעשייתיים הגדולים והמתקדמים בעולם. החברה מנהלת עבור לקוחותיה פרוייקטי מים מורכבים, ומספקת קרוב ל-3 מיליון קוב מים.

העסקה נעשתה לפי שווי של 406 מיליון דולר ל-IDA - בעוד שכיל מכרה אתהאחזקותיה (50%) לאלפא 1 לפני כשנה, לפי שווי 336 מיליון דולר. העיסקה מוציאה את IDE מרשימת הריכוזיות המשקית והענפית ומשחררת אותה ממגבלות החוק.

אבשלום פלבר, מבעלי השליטה באלפא  , צילום: סיון פרג אבשלום פלבר, מבעלי השליטה באלפא | צילום: סיון פרג' אבשלום פלבר, מבעלי השליטה באלפא  , צילום: סיון פרג

העסקה נדרשת לתנאים מתלים, ובהם אישורים רגולטוריים. אם התנאים יתמלאו, המכירה צפויה לצאת לפועל במהלך המחצית הראושנה של 2019. דלק מציינת שבמועד השלמת העסקה צפויים הצדדים להתקשר בהסכם בעלי מניות המסדיר את היחסים ביניהן, ובכלל זה לקבוע זכות סירוב ראשונה. את דלק ייצגו בעסקה עורכי הדין יניב אהרונוביץ' ומיכאל אטינגן ממשרד תדמור יובל לוי. את אלפא מים ייצגו עורכי הדין גלעד וינקלר וגל שקד קידר ממשרד פישר בכר חן וול אוריון.

יוסי דורי, מנכ"ל כנף, מנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים, ציין: "אנו מברכים על הרחבת העסקה. בבסיס פעילותינו אנו חותרים כל העת להשאת התשואה הטובה ביותר לעמיתנו, ובתוך כך אנו מאמינים בהשקעה בתשתיות לאומיות, אשר במקביל גם ישרתו את כלל האזרחים. ההשקעה המתמשכת בחברת התפלת המים המובילה בישראל ובעלת מוניטין בינלאומי עולה בקנה אחד עם מדיניות זו. אנו בטוחים כי השקעה זו תביא לעמיתי כלל ביטוח תשואה עודפת בהשקעה אסטרטגית ארוכת טווח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות