אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר נמל חיפה, אשל ארמוני, יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת צילום: שאול גולן

בחירות 2019

יו"ר נמל חיפה, אשל ארמוני, יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת

ארמוני נחשב לאחד ממובילי מפלגת כולנו בבחירות האחרונות, ואף שימש מנכ"ל משרד השיכון והבינוי תחת השר יואב גלנט. אולם ככל הידוע הוא לא יתמודד במסגרת מפלגת זו

02.01.2019, 16:15 | ליאור גוטמן

יו"ר דירקטוריון נמל חיפה, אשל ארמוני, הודיע היום (ד') לדירקטוריון ולהנהלת הנמל על יציאתו לחופשה בשל כוונתו להתמודד בבחירות לכנסת. ההודעה המוקדמת נעשתה בהתאם להנחיות ועל פי נהלי רשות החברות הממשלתיות. ארמוני נחשב לאחד מהאנשים שהובילו את מפלגת כולנו בבחירות האחרונות ואף שימש מנכ"ל משרד השיכון והבינוי תחת השר יואב גלנט. באפריל 2017 עבר למשמש כיו"ר דירקטוריון נמל חיפה. ככל הידוע ארמוני לא יתמודד במסגרת מפלגת כולנו.

קראו עוד בכלכליסט

רק לפני כשבועיים הוביל ארמוני את הרפורמה ההיסטורית בחברת נמל חיפה עם הפרטת הפעילות שם למשקיע פרטי. בשיחה עם כלכליסט התייחס אז אשל לפיצויי הפרישה הנדיבים שהוצעו לכל אחד מ200 העובדים שיעזבו (עלות פרישה של כ-2.8 מיליון שקל לכל עובד - ל"ג) ואמר ש"בנמל יש תרבות ארגונית שלא אומרים כן לפני שבדקו, עשו סימולציות ושאלו את מי שאפשר. אני מתכוון לשבת איתם בשקיפות ולתת את כל הנתונים. ההתלבטות שלהם גדולה. הם מרוויחים היום הרבה (עלות שכר ממוצעת של כ־38 אלף שקל בחודש, הגבוהה ביותר בקרב החברות הממשלתיות - ל"ג). השיקול הוא למה לצאת לפנסיה או מה יעשו ביום שאחרי. חלק מהם חשבו שהמדינה היא בור ללא תחתית אז אמרו שעוד שלוש שנים כשיהיה נמל חדש נדבר"

בשיחה עם חברי הדירקטוריון אמר היום ארמוני שהעשייה הציבורית היא חלק ממנו ב-30 השנים האחרונות. "רק לפני מספר ימים ציינתי כיו״ר נמל חיפה את הסכם העקרונות לרפורמה בנמל, מהלך שהובלתי עם הנהלת הנמל, הדירקטוריון והעובדים בשיתוף פעולה מלא עם ההסתדרות, שרי האוצר והתחבורה, מנכ״לי משרדיהם, רשות החברות וגורמים נוספים. בעקבות הקדמת הבחירות ולאחר פניות בנושא, החלטתי לבחון את האפשרות להיכנס למערכת הפוליטית ולהמשיך בעשייה ברמה הארצית. לכן, הודעתי היום על יציאתי לחופשה".

במהלך תקופת היעדרותו, חברי הדירקטוריון ימלאו את מקומו כיושבי ראש ישיבות הדירקטוריון שיתקיימו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות