אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שופרסל מוותרת על מינוי שלמה נס כדירקטור חיצוני צילום: אוראל כהן

שופרסל מוותרת על מינוי שלמה נס כדירקטור חיצוני

לפני כחודש מונה נס מונה לנאמן לרשת קו-אופ שנקלעה להקפאת הליכים, יום לפני שעתיד היה להתמנות כדח"צ בשופרסל, דבר העלול לייצר ניגוד עניינים. בכלכליסט נחשף כי נס לא הצהיר על כך בפני בית המשפט

03.01.2019, 18:00 | נורית קדוש

חודש אחרי שדחתה את מועד כינוס האסיפה הכללית לאישור שלמה נס כדירקטור חיצוני, מוותרת שופרסל על כוונתה למנותו. כזכור, לפני כחודש נחשף בכלכליסט כי עו"ד שלמה נס מונה לנאמן לרשת קו-אופ שנקלעה להקפאת הליכים, יום לפני שעתיד היה להתמנות כדח"צ בשופרסל. עוד נחשף, כי נס לא הצהיר בפני בית המשפט כי אסיפת בעלי המניות של שופרסל צפויה לאשר למחרת את מינויו כדח"צ, דבר העלול לייצר ניגוד עניינים.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד שלמה נס, צילום: אוראל כהן עו"ד שלמה נס | צילום: אוראל כהן עו"ד שלמה נס, צילום: אוראל כהן

בעקבות החשיפה, הסירה שופרסל מעל סדר יומה של האסיפה את ההצבעה על מינוי נס ודחתה אותה ב-45 ימים, פרק הזמן שנקבע שנס יכהן כנאמן קו אופ. כעת החליטו בשופרסל שלא להשלים את ההמתנה שקבעו לעצמם, ולבטל את אסיפת ההמשך שנקבעה, תוך שהם מסירים את הנושא מסדר היום של אסיפת ההמשך שתקבע בעתיד. החברה תידרש כעת לאתר דח"צ חלופי לנס ולזמן אסיפה כללית מיוחדת למינוי דירקטור חיצוני נוסף בחברה.

מינוי של נס אמור היה לצאת אל הפועל במסגרת ההבנות אליהן הגיעו הגופים המוסדיים בנוגע לאדוארדו אלשטיין, לשעבר בעל השליטה בחברה.

לפני כחצי שנה צמצמה דסק"ש שבשליטת אלשטיין את אחזקותיה בשופרסל, עם מכירת 16.6% ממניותיה תמורת כ-880 מיליון שקל. לאחר המכירה נותרה דסק"ש עם אחזקה של 33.56% ממניות שופרסל, שהפכה מבחינה מעשית לחברה ללא גרעין שליטה. מאז, המשיך אלשטיין לצמצם אחזקותיו בשופרסל, וכיום הוא מחזיק ב-26% בלבד.

על רקע היעדר גרעין שליטה ניהלו הגופים המוסדיים, ובראשם אלטשולר שחם המחזיק ב-10.56% ממניות שופרסל, מאבק נגד דסק"ש, ופעלו לקדם מועמדים מטעמם כדי להקטין את השפעתם של חברי הדירקטוריון מטעם דסק"ש. המאבק של המוסדיים אילץ את שופרסל לעבור על חוק החברות ולהימנע מלכנס אסיפה כללית במועד הקבוע בחוק. בסופו של דבר, האסיפה זומנה רק אחרי משא ומתן ממושך, בסופו הגיעו הצדדים להבנות כי המוסדיים ימנו מטעמם שני דירקטורים בחברת הקמעונאות - את רואה החשבון שלמה נס ואת רון גוטפרוינד, ובתמורה אי.די.בי לא תחדש את מינויו של רו"ח איציק עידן כדירקטור מטעמה, ובמקביל מאוריסיו ביאור ימשיך לשמש כיו"ר החברה - למרות שהוא נציגה של אי.די.בי. האסיפה שהתכנסה לפני כחודש אישרה שינויים אלה, למעט עניינו של נס.

בעקבות הקפאת דיון האסיפה בעניינו לפני חודש, נמסר מטעמו של נס כי "לאחר שמונה היום לנאמן ברשת קואופ, ועל מנת למנוע חשש אף למראית העין לניגוד עניינים, הורד מינויו מסדר היום ולא יעלה להצבעה באסיפה המשותפת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות