אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רומא מרחיקה אוטובוסים של תיירים ממרכז העיר ההיסטורי צילום: גטי אימג'ס

רומא מרחיקה אוטובוסים של תיירים ממרכז העיר ההיסטורי

מועצת העיר החליטה על חוק חדש שאוסר על אוטובוסים של תיירים לנוע בסמוך לאתרים היסטוריים דוגמת הקולוסיאום והפיאצה ונציה. פטורים מהחוק: אוטובוסים של תלמידים וכאלה שמסיעים בעלי מוגבלויות

06.01.2019, 16:49 | שירות כלכליסט

חוק עירוני חדש שאושר על ידי מועצת העיר של רומא אוסר על אוטובוסים של תיירים להיכנס למרכז ההיסטורי של העיר. כתוצאה מכך, החל מתחילת החודש נמצא מרכז העיר, העשיר באתרים היסטוריים דוגמת הקולוסיאום ופיאצה ונציה, מחוץ לתחום עבור האוטובוסים שמסיעים מאות תיירים מאטרקציה לאטרקציה.

קראו עוד בכלכליסט

פטורים מהחוק אוטובוסים של תלמידים ואוטובוסים המסיעים נוסעים עם מוגבלויות. גם הסעות לאורחי מלונות נמצאים במרכז העיר מותרות, אבל עליהן לקבל אישור מיוחד לכך.

אוטובוס תיירים ליד הקולוסיאום, צילום: גטי אימג אוטובוס תיירים ליד הקולוסיאום | צילום: גטי אימג'ס אוטובוס תיירים ליד הקולוסיאום, צילום: גטי אימג

ראשת עיריית רומא, וירג'יניה ראגי, היא תומכת נלהבת של המהלך, והצהירה ש"זוהי החלטה חשובה לא רק לשימור המסורת הארכיאולוגית וההיסטורית שלנו, אלא גם במסגרת המלחמה בזיהום האוויר והרעש". תושבי העיר, כך נראה, תומכים ברובם במהלך, שידלל מעט את הרחובות העמוסים בתיירים ובתנועה.

מנגד מפעילי סיורים חוששים שהמהלך יפגע בתיירות בעיר, וישפיע גם על מסעדות וחנויות שמרוכזות סביב האטרקציות המפורסמות בה, כמו גם על עבודתם של מדריכי טיולים ונהגי הסעות.

איגוד התיירות האירופי טוען כי החקיקה החדשה "תיתן מכה קשה" לעסקי התיירות של רומא. מוקדם יותר החודש, מפעילי סיורים התאספו כדי למחות כנגד האיסור, ושיתקו את מרכז העיר בעזרת אוטובוסים שחסמו את הרחובות סביב עץ חג המולד שהוצב בפיאצה ונציה.

"רובנו נהיה מובטלים", הזהיר אמר נשיא איגוד התיירות האיטלקי. "כבר ראינו ביטולים של 10% מהטיולים המאורגנים שתוכננו ל-2019", הוא הוסיף.

בניסיון להפחית את ההשפעה על התיירים, מועצת העיר הבטיחה לדאוג למקומות חניה נוספים מחוץ למרכז העיר כדי שאלה יוכלו להגיע אליה ברגל. במהלך 2018 יישמה רומא סדרת חוקים חדשים, ביניהם איסור על שתיית משקאות חריפים ברחוב, ואיסור על טבילה במזרקות העתיקות של העיר.

תגיות