אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עבודות גשר יהודית בת"א יתחדשו בסוף ינואר, יתקיימו גם בשבתות צילום: תומי הרפז

עבודות גשר יהודית בת"א יתחדשו בסוף ינואר, יתקיימו גם בשבתות

העבודות יימשכו עד חודש אפריל. העבודות תוכננו לסוף אוגוסט, אולם שר התחבורה הקפיא אותן בטענה שהן יפריעו לעבודות החישמול של מסילת הרכבת שעוברת במקום

08.01.2019, 14:40 | ליאור גוטמן

סאגת העבודות להקמת גשר הולכי הרגל יהודית הגיעה ככל הנראה לסיומה: משרד התחבורה הודיע היום (ג') לבג"ץ כי חברת נתיבי איילון תחל עוד החודש בהנפת הקורות שיחזיקו את גשר הולכי הרגל החדש.

קראו עוד בכלכליסט

העבודות על גשר יהודית תוכננו לסוף אוגוסט, אולם שר התחבורה, ישראל כץ, הקפיא אותן בטענה שהן יפריעו לעבודות החישמול של מסילת הרכבת שעוברת במקום. עיריית תל אביב עתרה לבג"ץ שהורה לכץ לנמק מדוע הפסיק את העבודות, תוך מתיחת ביקורת קשה על המהלך שכונה על ידי השופטים כ"נשף מסכות".

הדמיית גשר יהודית מעל נתיבי איילון בלילה, הדמיה: חן אדריכלים הדמיית גשר יהודית מעל נתיבי איילון בלילה | הדמיה: חן אדריכלים הדמיית גשר יהודית מעל נתיבי איילון בלילה, הדמיה: חן אדריכלים

בסופו של דבר כאמור, משרד התחבורה הודיע לבג"ץ שחברת נתיבי איילון תחל בעבודות בסוף ינואר, והן יימשכו עד אפריל.

בתוך כך, משרד התחבורה דיווח לביהמ"ש שמאז שהוגשו העתירות הוא חש שינוי מהותי בשטח, זאת על רקע ההכרזה על חשמול המסילה, שיאפשר לרכבת לסנכרן את הקמת הגשר עם חשמול הרכבת.

שר התחבורה ישראל כץ, צילום: אוהד צויגנברג שר התחבורה ישראל כץ | צילום: אוהד צויגנברג שר התחבורה ישראל כץ, צילום: אוהד צויגנברג

השורה התחתונה היא שאחרי שביהמ"ש דרש תשובות, פתאום נמצא מועד מתאים לעבודות.

לגבי השאלה האם העבודות יתבצעו בשבת, בחברת נתיבי איילון לא מגיבים, הרכבת עובדת בשבת ואינה קשורה לגשרון ואילו משרד התחבורה מנער מעליו כל קשר וטוען שמה שמשרד העבודה של השר חיים כץ יחליט זה מה שיהיה.

"שמרנו על כל העקרונות של השר כץ"

ממשרד התחבורה מסרו בתגובה שהם הגישו לבג"ץ תצהיר לביצוע העבודות להקמת גשר יהודית  "תוך שמירה על כל העקרונות שנקבעו על ידי שר התחבורה ישראל כץ. זאת, על רקע החלטת עיריית תל אביב להקים את גשר יהודית. שלושת העקרונות: דחייה של חצי שנה בביצוע העבודות להקמת הגשר, שנועדה לאפשר לרכבת ישראל להשלים את היערכותה לביצוע פרויקט החישמול בקו לירושלים; ביטול התכנית לחסימה נפרדת של נתיבי איילון, באמצע השבוע או בסופי השבוע, במהלך 6 שבועות וביצוע העבודות להקמת גשר יהודית במועדי העבודות לחשמול קו הרכבת ירושלים-תל אביב, תוך מתן עדיפות לרכבת בביצוע העבודות".

עיריית תל אביב מצידה טוענת ש"נראה ששר התחבורה, שעצר משיקולים פוליטיים את בניית גשר יהודית בעקבות לחץ המפלגות החרדיות, נאלץ לרדת מהעץ, לחזור בו ולהורות על המשך העבודות. זאת בזכות עתירת העירייה לבג"ץ בנושא ועמדת בית המשפט שקבע שהתירוצים לעיכובים לא נראים אמינים והינם 'נשף מסכות', כדברי השופטים. יודגש כי בניגוד לדברי השר לא הוגש תצהיר כפי שבית המשפט דרש, אלא רק בקשה לארכה נוספת. עד כה לא הובהר מתי יבנה הגשר והעירייה תמשיך בעתירה כדי לוודא שגשר יהודית קום יקום". אין התייחסות לשאלה מדוע "נמרחו" העבודות על הגשר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
שגעון הגדלות של חולדאי.
מי בכלל זקוק לגשר הזה? למה צריך גשר בעלות מטורפת כשיש גשר למעבר הולכי רגל ,גשר השלום, במרחק עשרות מטרים בודדים משם במקום להשקיע בגדר השלום והפיכתו למסלול נוח למעבר עוד דוגמא מושלמת לבזבוז כספים מטורף בשביל עוד כמה משכורות לאדריכלים מתכננים ומבצעים שגוזרים את הקופון על שטות לא נדרשת הלכתי מרחוב הארבעה למגדלי אלקטרה והסביבה מאות פעמים והחיסכון בזמן מעבר לכיעור הנופי הוא זניח תתעוררו ככה מבזבזים כספי ציבור לשווא בזמן שאפשר להשקיע אותו בפרויקטים חשובים יותר. חולדאי גם חתולים מטפסים על עצים תחסוך
אחד שיודע  |  09.01.19
לכל התגובות