אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Biond Biologics גייסה 17 מיליון דולר בהובלת הראל ביטוח צילום: שאטרסטוק

חברת Biond Biologics גייסה 17 מיליון דולר בהובלת הראל ביטוח

החברה מפתחת תרופות אימונותרפיות לסרטן ומחלות אחרות, ובונה פלטפורמה שמאפשרת החדרת חלבונים ונוגדנים אל תוך תאים. לצד הראל, הובילה את סבב הגיוס Israel Biotech Fund והשתתפה בו גם חברת התרופות האמריקאית Celgene

08.01.2019, 16:51 | מאיר אורבך

חברת הביוטק Biond Biologics, שמפתחת תרופות אימונותרפיות לסרטן ולמחלות אוטואימוניות, גייסה 17 מיליון דולר בסבב גיוס שני. עד לסבב זה, גייסה 5 מיליון דולר. החברה נוסדה ב-2016 בידי הצוות המדעי של cCAM Biotherapeutics, חברת אימונו-אונקולוגיה שנרכשה במלואה על ידי Merck ביולי 2015.

קראו עוד בכלכליסט

את הסבב הובילו Israel Biotech Fund וקבוצת הראל ביטוח ופיננסים, והשתתפו בו חברת התרופות האמריקאית Celgene, הקרן היפנית-ישראלית SBI JI Innovation Fund ומשקיעי החברה הנוכחיים.

גיוס נוסף בתחום מדעי החיים, צילום: שאטרסטוק גיוס נוסף בתחום מדעי החיים | צילום: שאטרסטוק גיוס נוסף בתחום מדעי החיים, צילום: שאטרסטוק

ביונד מתכננת להשתמש בגיוס כדי לקדם את BION-202, התרופה המובילה שלה, לשלב הניסויים הקליניים ולקדם את הפיתוח הפרה-קליני של תכנית BION-206 וכן להמשך פיתוח פלטפורמה שמאפשרת החדרת חלבונים ונוגדנים לתוך תאים. ביונד צופה כי הפלטפורמה תהווה את המקור לצנרת המוצרים העתידית שלה, ותאפשר פיתוח של תרופות המיועדות לפעול על מגוון רחב של מטרות תוך-תאיות פוטנטיות, הנחשבות כיום כבלתי ניתנות להשפעה בידי תרופות.

"אנחנו נרגשים מהאמון שנתנו בנו משקיעים כה איכותיים ומנוסים, שחולקים את חזון החברה להביא לחולים במחלות קשות פתרונות חדשניים, המבוססים על פעולת מערכת החיסון של גוף האדם, ומהצטרפותם כבעלי מניות בחברה", אמרה ד"ר תהילה בן משה, מייסדת ומנכ"לית ביונד ביולוג'יקס. "לאחר שנתיים של עבודת פיתוח מאומצת ויצירתית, אנו כעת מוכנים לקדם את התרופה הראשונה שלנו לשלב הניסויים הקליניים".

"התרשמנו מאוד מהמדע החדשני שנתגלה ופותח בביונד ומהאיכות והניסיון של הצוות הניהולי והמדעי שלה", אמר ד"ר דוד סידרנסקי, מייסד ושותף בכיר ב- Israel Biotech Fund וחבר מועצת המנהלים של ביונד. "לצנרת המוצרים שלה יש את הפוטנציאל להיהפך לטיפולים משני פרדיגמה בתחום האימונו-אונקולוגיה".

"אנו שמחים לתמוך בצוות הניהול הבולט של ביונד ובצנרת המוצרים והטכנולוגיות המתקדמות שלה", נמסר מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים. "השקעה זו תואמת את הפעילות המתמשכת של הקבוצה בהשקעה בטכנולוגיות פורצות דרך המפותחות על ידי חברות עם פוטנציאל צמיחה משמעותי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות