אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קאר שולץ: מתחייב למשקיעים לא להנפיק עוד מניות טבע

קאר שולץ: מתחייב למשקיעים לא להנפיק עוד מניות טבע

מנכ"ל חברת התרופות הישראלית דיבר בכנס משקיעים של ג'יי.פי מורגן: "הפיל עדיין בחדר אבל הוא יותר תחת שליטה. החוב פחת ואנחנו ממשיכים להקטין אותו"

09.01.2019, 08:35 | חזי שטרנליכט

"אמרנו לאורך כל הדרך שיש לנו שתי מגמות שמשפיעות על ההכנסות, אחת יורדת ואחת עולה. זה לא סוד שהעיקרית היא הירידה בהכנסות מתרופת הקופקסון". את הדברים האלה אמר מנכ"ל חברת התרופות טבע קאר שולץ בכנס משקיעים של ג'יי.פי מורגן בארה"ב שהתקיים שלשום בערב. 

קראו עוד בכלכליסט

בנתונים שהציג שולץ הופיע נתון שמוגדר כבסיס ההוצאה (Spend Base) של טבע, שמורכב בעיקר מעלויות הייצור (COGS) בתוספת ההוצאות התפעוליות, שעמד בתשעת החודשים הראשונים של 2017 על 12.3 מיליארד דולרים וירד בתקופה המקבילה ב־2018 ל־10.5 מיליארד דולר. מהנתונים עולה כי החברה הצליחה לקצץ 1.8 מיליארד דולר בהוצאותיה בתשעת החודשים הראשונים של השנה החולפת ביחס לתקופה המקבילה, כמעט 15%.

שולץ אף הציג נתונים על הקטנת היקפי החוב הפיננסי של החברה, שעמד על 27.6 מיליארד דולר ברבעון השלישי האחרון ביחס ל־31.5 מיליארד דולר במקבילו. "בעצם יש כאן את הפיל שהיה כבר בחדר הזה לפני שנה", אמר שולץ לבאי הכנס. "הפיל עדיין בחדר אבל הוא יותר תחת שליטה. החוב פחת ואנחנו ממשיכים להקטין אותו".

שולץ התייחס לנתונים שיתרמו ליצירת ערך למשקיעים ואמר, "אנחנו עוד לא שם, אבל אני מעריך שנגיע ליעד ברור לשולי הרווח התפעולי בתוך כמה שנים". עוד לדבריו, "ההתחייבות שלנו למשקיעים היא שלא ננפיק עוד מניות ובכך נגביר את הרווח לבעלי המניות". היעד שהציג שולץ למשקיעים מדבר על הגעה ל־27% בשולי הרווח התפעולי, יחס של תזרים מזומנים חופשי ביחס לרווח הנקי (Non-GAAP) של מעל ל־28% וחוב פיננסי נטו ל־EBITDA של מתחת לפי 3, כל זה ביעד זמן רחב שנע בין 3 ל־5 שנים.

קאר שולץ , צילום: בלומברג קאר שולץ | צילום: בלומברג קאר שולץ , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות