אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל תשיק השנה שירות חדש בתחום הבריאות

אפל תשיק השנה שירות חדש בתחום הבריאות

מנכ"ל החברה טים קוק שידר אופטימיות בראיון ל-CNBC, וסיפר על תוכניתו להיכנס לתחום הבריאות. כמו כן, הדף ביקורות על כשלון האייפון XR והביע תקווה שהמתחים בין ארה"ב וסין ישככו, לטובת הכלכלה העולמית

09.01.2019, 16:35 | עומר כביר
אפל תשיק ב-2019 שירות משמעותי חדש בתחום הבריאות - כך אמר אמש מנכ"ל החברה, טים קוק, בראיון ל-CNBC. "אנחנו נכריז על שירותים חדשים השנה", הבטיח קוק. "אני מאמין שלאורך זמן הם יהיו משמעותיים. עבדנו עליהם במשך שנים. הבריאות שהוא תחום שאני מאמין שאם תיסע לעתיד, תסתכל אחורה ותשאל, 'מה היתה התרומה הגדולה ביותר של אפל למין האנושי?' זה יהיה בתחום הבריאות".

קראו עוד בכלכליסט

קוק דיבר גם על פיתוחים כמו דגם האפל ווטש העדכני שמסוגל לבצע בדיקות ECG, ואמר שהחברה מבצעת דמוקרטיזציה לתחום הטיפול הרפואי: "אנחנו מעצימים אנשים לנהל את הבריאות שלהם. ואנחנו רק בהתחלה".

טים קוק, צילום: שאטרסטוק, רויטרס טים קוק | צילום: שאטרסטוק, רויטרס טים קוק, צילום: שאטרסטוק, רויטרס

מנכ"ל אפל התייחס רק בעקיפין להודעת החברה משבוע שעבר שעדכנה כלפי מטה את תחזית ההכנסות לרבעון האחרון של 2018. "אנחנו מנהלים את החברה לטווח הארוך", אמר. "הדברים הכי חשובים באפל הם ראשית - תרבות של חדשנות, שנית - יש לנו בסיס משתמשים גדול מאוד ושלישית - שביעות הרצון הגבוהה ביותר בתעשייה".

על הקשיים של החברה בסין אמר קוק: "הכלכלה הסינית החלה להאט בחצי השנה של השנה. אנחנו מאמינים שהמתחים ממלחמת הסחר עם ארה"ב יצרו את ההאטה החדה יותר. אני חושב שזה זמני, כי זה לטובתן של שתי המדינות להגיע להסכם. אני מאוד אופטימי שזה יקרה, וזה יהיה טוב לא רק לנו אלא לעולם בכלל. העולם צריך כלכלות חזקות בארה"ב ובסין כדי שהכלכלה העולמית תהיה חזקה".

קוק גם דחה טענות שהאייפון XR הוא כישלון ושהחברה נמצאת בימיה האפלים ביותר. "אלו שטויות", הוא פסק. "העובדות הן מאז שהתחלנו למכור את ה-XR הוא האייפון הנמכר ביותר מדי יום. האם אני רוצה למכור יותר? כמובן ואנחנו עובדים על זה. אני שמעתי את הטענות האלו שוב ושוב. שמעתי את זה ב-2001, ב-2005, 2007, 2008, 2010, 2012 ו-2013. אפשר כנראה למצוא את אותם ציטוטים מאותם אנשים שוב ושוב. יש תרבות של חדשנות באפל, והתרבות הזו ביחד עם הלקוחות המרוצים והנאמנים זה משהו שלא זוכה להערכה מספקת.

"כשאני מסתכל לטווח הארוך, החברה מעולם לא היתה במצב טוב יותר, המוצרים שבקנה מעולם לא היו טובים יותר, האקוסיסטם מעולם לא היתה חזקה יותר, השירותים נמצאים בזינוק אדיר. ההכנסות ממוצרים לבישים כבר גבוהות ב-50% מכפי שהאייפוד היה בשיאו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות