אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספנסר תבצע רכישה עצמית של אג"ח ב-15 מיליון דולר צילום: שאטרסטוק

ספנסר תבצע רכישה עצמית של אג"ח ב-15 מיליון דולר

לאחר שמחירן ירד בשבוע שעבר ב־22%, החליטה החברה לנצל את ההזדמנות ולרכוש אג"ח מסדרות א' ו־ב' שלה: "המחיר אטרקטיבי ומהווה הזדמנות עסקית ראויה לחברה"

13.01.2019, 07:19 | יניב רחימי

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הנדל"ן האמריקאית ספנסר הודיעה על תוכנית לרכישה עצמית של אג"ח בהיקף של עד 15 מיליון דולר, אחרי שבוע סוער שבו צללו האג"ח שלה ב־22%. נכון להיום, האג"ח של חברת הנדל"ן האמריקאית, שבשליטת ג'ואל גלאק, נסחרות בתשואה של אג"ח זבל - 20.2% לסדרה א' ו־17.3% לסדרה ב'. סדרת האג"ח הארוכה והיחידה שמובטחת בשיעבוד (סדרה ג') רשמה ירידות שערים קלות באופן יחסי, של 8%, והיא נסחרת בתשואה של 7%.

קראו עוד בכלכליסט

על רקע ירידות השערים החדות ביום חמישי, שהגיעו לשיאן כשאג"ח סדרה א' צנחו ב־12.5%, ואג"ח סדרה ב' נחתכו ב־10.4%, הודיעה ספנסר על אישור תוכנית רכישה חוזרת של אג"ח שהונפקו על ידי החברה בהיקף של עד 15 מיליון דולר.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

"המחיר שבו נסחרות האג"ח (סדרות א' ו־ב') של החברה נכון למועד קבלת ההחלטה הוא אטרקטיבי, ומהווה הזדמנות עסקית ראויה לחברה", כך נכתב בפסקה המפרטת את נימוקי הדירקטוריון לביצוע תוכנית הרכישה. בהתאם לתוכנית, הרכישות יתבצעו בכפוף לתזרים המזומנים של ספנסר ולמצב הנזילות של החברה.

בספנסר טוענים שרכישת האג"ח של החברה תביא לצמצום התחייבויותיה ולהקטנת המינוף שלה, וכן יצירת רווחי הון לחברה, שינבעו מההפרש בין ערכן ההתחייבותי של האג"ח לעלות הרכישה בפועל. את שבוע המסחר החדש פותחות האג"ח של ספנסר במחיר הנמוך באופן משמעותי מזה שהחברה נדרשת לשלם במועד הפירעון שלהן. כך, האג"ח מסדרה א' נסחרות במחיר של 76.55 אגורות - נמוך ב־24% מערכן המתואם; ואג"ח מסדרה ב' נסחרות במחיר של 68.4 אגורות - נמוך ב־33% מערכן המתואם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות