אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד ואנשי עסקים מענף הכדורגל חשודים: הונו במאות מיליונים צילום: NPR

עו"ד ואנשי עסקים מענף הכדורגל חשודים: הונו במאות מיליונים

חשד להונאת קרקעות ענקית: שישה נעצרו ושישה אחרים עוכבו לחקירה באזהרה, בין היתר בחשד לסחיטה באיומים. החלו חיפושים בבתיהם ובצ'יינגים

14.01.2019, 13:28 | אלי סניור

עורכי דין ואנשי עסקים מענף הכדורגל חשודים בהלבנת הון ובהונאת קרקעות במאות מיליוני שקלים. הבוקר (ב') נעצרו 6 חשודים ועוכבו 6 נוספים לחקירה באזהרה, בחשד למעורבות לכאורה בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, סחיטה באיומים, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון וכן עבירות נוספות של סחיטה באיומים.

בין העצורים - עורך דין, בעלי קבוצת כדורגל ואנשי עסקים נוספים מהענף. מלבדם, עוכבו שישה נוספים לחקירה באזהרה, כולם עורכי דין.

מהמשטרה נמסר כי נוכח ראיות לכאורה שהעלו חשדות לביצוע עבירות פליליות וכלכליות, היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433, יחידת יהלום ברשות המסים ובליווי יחידת יא"ל של רשות המסים והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור פתחו הבוקר בחקירה גלויה, בתום תקופה במהלכה התבצעה פעילות סמויה.

הלבנת הון, צילום: שאטרסטוק הלבנת הון | צילום: שאטרסטוק הלבנת הון, צילום: שאטרסטוק

על פי החשד, המעורבי

ם חברו בצוותא על מנת לעבור עבירות מס ועבירות הלבנת הון בסכומים של מיליוני שקלים, כל זאת באמצעות חברות לגיטימיות כמסווה לפעילות פלילית. עם מעצרם של החשודים, החלו חיפושים בבתיהם ובעסקים להמרת מטבע (צ'יינג'ים) וכן מתבצעת אכיפה כלכלית נרחבת.

במשטרה אמרו כי "נמשיך למקד אכיפה נגד תופעות של פשיעה חמורה, תוך הפעלת כוחות משימה ואמצעים מיוחדים, על מנת לחשוף עבירות המסכנות את ביטחון הציבור ופוגעות בשלומו וכדי להביא את מבצעי העבירה לדין". מדובר בחקירה המנוהלת על ידי המשטרה בשיתוף רשות המיסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ובליווי פרקליטות מחוז מרכז.

תמיר סננס, סנגורו של הבעלים, אמר: "אנו משוכנעים כי לאחר שתיבחן גרסתו של מרשי הוא ישוחרר ללא כל תנאי".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות