אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התערבות ראש המל"ל בפרישת שקד ובנט: "יש להיזהר ממעשה שמתפרש כפוליטי ומפלגתי"

התערבות ראש המל"ל בפרישת שקד ובנט: "יש להיזהר ממעשה שמתפרש כפוליטי ומפלגתי"

נציבות שירות המדינה הודיעה כי לא תחקור את פגישת מאיר בן שבת עם הרב דרוקמן שנטען כי מטרתה היתה לשכנע את שני השרים לא לפרוש. מנהל אגף המשמעת בנציבות הודיע: "פגישת בן שבת והרב היתה על נושאים ביטחוניים"; ח"כ מיכאלי: "התשובה של נציבות שירות המדינה לא נכונה בעליל ומתחמקת"

15.01.2019, 12:05 | אדריאן פילוט

מנהל אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה, גיא דוד, החליט שלא שלא לפתוח בחקירה נגד ראש המטה לביטחון לאומי (המל"ל) מאיר בן שבת, על התערבותו במניעת פרישת הבית היהודי מהקואליציה לפני כחודשיים. בן שבת הוא עובד מדינה וחל עליו איסור מוחלט להתערב בסוגיות פוליטיות.

קראו עוד בכלכליסט

בזמן אותו משבר פורסם כי בן שבת פנה לרב חיים דרוקמן כדי שישכנע את ראשי הבית היהודי להישאר בקואליציה. עוד פורסם כי בן שבת פנה לרב לאחר ששוחח על הנושא עם נתן אשל, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

מאיר בן שבת, ראש המל"ל מאיר בן שבת, ראש המל"ל מאיר בן שבת, ראש המל"ל

עם זאת מנהל המשמעת בנציבות העיר לבן שבת על התנהלותו. "מצאתי לנכון לחדד בפני מר בן שבת את חובתו להקפיד הקפדה יתירה להיזהר מכל מעשה היכול להתפרש כמעשה שהינו בתחום הפוליטי מפלגתי", כתב דוד לח"כ מירב מיכאלי (מפלגת העבודה) שדרשה פתיחת חקירה בנידון. 

דוד כותב כי "מר בן שבת העביר אלי פירוט בנוגע לאותה פגישה והרקע לקיומה. לדברי מר בן שבת, פגישתו עם הרב דרוקמן התקיימה בעקבות שיחה קצרה עם ראש הממשלה ובסמוך לאחריה, במהלכה עלתה האפשרות כי יציג בפני הרב דרוקמן את המצב הביטחוני העכשווי. לדבריו, בפגישתו עם הרב דרוקמן סקר בפניו, באופן כללי

ובמגבלות בטחון מידע, את האתגרים הביטחוניים הדחופים שעמדו באותה עת בפני מדינת ישראל. במסגרת זו, היה השיח ביטחוני, ללא כל נגיעה בנושאים פוליטיים או מפלגתיים. מר בן שבת ציין כי מתוקף תפקידו הוא נפגש מפעם לפעם עם גורמים רבים ומגוונים, לרבות עיתונאים ופרשנים, מובילי דעת קהל, ועוד, ובמסגרת זו הוא דן בנושאים ביטחוניים מדיניים, בהתאם לצורך ולמטרת המפגש".

איילת שקד ונפתלי בנט. מודיעים שלא יפרשו, צילום מסך: ערוץ קשת 12 איילת שקד ונפתלי בנט. מודיעים שלא יפרשו | צילום מסך: ערוץ קשת 12 איילת שקד ונפתלי בנט. מודיעים שלא יפרשו, צילום מסך: ערוץ קשת 12

עוד ציין דוד במכתבו למיכאלי, כי "במהלך השיחה בין דוד לראש המל"ל, טען בן שבת כי אין לו עניין בשאלת הזיהוי הפוליטי מפלגתי של ראש הממשלה או הקואליציה וכי הוא מקפיד הקפדה יתירה להתנזר מכל שיח על עיסוק פוליטי או מפלגתי, וכך נהג למיטב הבנתו גם במקרה זה". 

דוד הוסיף כי בן שבת הציג לרב דרוקמן "מידע ביטחוני בלבד, ללא חשיפת מידע מודיעיני מסווג, ולא שוחח עם הרב דרוקמן על נושאים פוליטיים או מפלגתיים" ולכן הוא הגיע למסקנה כי אין מקום לפתיחה בחקירת משמעת בנושא.

ח"כ מיכאלי מסרה בתגובה: "התשובה של נציבות שירות המדינה לא נכונה בעליל ומתחמקת. צר לי שמי שאמור להגן על הציבור מועל בתפקידו. אני מתייעצת ובוחנת נקיטת אמצעיים משפטיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות