אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר ההאטה במכירות האייפון: פוקסקון פיטרה 50,000 עובדים צילום: רויטרס

מחיר ההאטה במכירות האייפון: פוקסקון פיטרה 50,000 עובדים

מדובר בעובדים זמניים, שנשכרו במיוחד לייצור אייפונים עבור אפל. ואולם, הם פוטרו מוקדם מהצפוי בשל צמצום הזמנות המכשירים. פוקסקון מבצעת ארגון מחדש, שנועד לייעל את פעילותה על רקע משבר המכירות במובייל - שמשפיע על מגזר האלקטרוניקה כולו

20.01.2019, 11:08 | רפאל קאהאן

מצבו הקשה של שוק המובייל מתחיל לגבות מחיר בשטח: לפי דיווח של הניקיי היפני, פיטרה ענקית הרכיבים פוקסקון כ-50,000 עובדים בעקבות צמצום הזמנות המכשירים, בראשם האייפון של אפל. הפיטורים החלו עוד באוקטובר שעבר, ביחד עם צמצום ההזמנות של אפל.

קראו עוד בכלכליסט

רוב העובדים פוטרו ממפעל החברה בז'נגז'ו, אתר ההרכבה הראשי של האייפונים. היו אלה עובדים זמניים שנשכרו כדי להעצים את יכולת הייצור של פוקסקון, ותוכננו לעבוד מאוגוסט עד ינואר. ואולם, הפיטורים בוצעו מוקדם בהרבה, ומקורות בתעשייה מסרו לניקיי שצמצום הזמנות האייפונים הם הסיבה הישירה לכך.

מערך ייצור אייפונים במפעל פוקסקון מערך ייצור אייפונים במפעל פוקסקון מערך ייצור אייפונים במפעל פוקסקון

גם חברות אחרות צמצמו הזמנות מכשירים, מה שהוביל לפגיעה רוחבית במגזר ייצור האלקטרוניקה בסין; פגטרון, מתחרתה העיקרית של פוקסקון, החלה בצמצומים בנובמבר שעבר.

פוקסקון נאלצה לבצע ארגון מחדש, במסגרתו איחדה חטיבות ייצור של מחשבים שבעבר פעלו בנפרד עבור מותגים כאפל, Dell ואייסר. לפי הערכות, החברה תחסוך כך כ-50% בהיקף כוח האדם הנדרש להפעלת פסי הייצור הללו. בסך הכל, תבטל פוקסקון כ-100 אלף משרות מתוך מצבת עובדים של כ-1.1 מיליון. היקף החיסכון הצפוי עומד על כ-3 מיליארד דולר על פי חישובי ניקיי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
כשיש פוטנציאל של 700 מיליון עובדים אז 50K זה פסיק...
אתה מדבר על 0.007% מכוח העבודה. כלומר בישראל אתה מדבר על בערך 385 עובדים (הנחת עבודה שיש 5.5 מיליון עובדים פוטנצילים). טבע פיטרה יותר בזמן האחרון. אז תרגיע. שנית זה היה צפוי להגיע במוקדם או במאוחר. השוק שבע מסמארטפונים שלא מחדשים כלום. כך שהוא קונה מכשירים רק כאשר הציוד שלו מתקלקל ללא אפשרות תיקון. אפל מקבלת את החבטה הראשונה. זה רק ימשיך וידרדר כי אין להם שפנים בכיס.
אותי זה מצחיק  |  20.01.19
לכל התגובות